Soukromé lekce, veřejné kurzy, workshopy


       Celý tento projekt - videoučebnice sebeobrany pro ženy, později i pro muže, základní i pokračující kurzy, připravenost i survival, je koncipován tak, aby se podle jednoduchých a názorných výukových videí mohl kdokoli - muž, žena, teenager, senior .... učit sám to, co bude považovat za důležité k osvojení si. Samozřejmě k většině dovedností v sebeobraně budete potřebovat partnera/partnerku - a pak už jen čas a vlastní vůli se něco učit a trénovat to. Podle mých videí se to můžete učit kde chcete, kdy chcete a s kým můžete - a naprosto zdarma.

       Přesto doporučuji se také - jednou za čas - zůčastnit výuky se mnou - na kurzech, workshopech, nebo na letních kempech. Není to už samozřejmě zdarma, pořádání akcí stojí peníze a čas více lidí, jako ve všem jiném, bude vám to ale k velkému užitku.

       K užitku proto, že pokud jste nikdy žádná bojová umění netrénovali do hloubky, tak, že novým věcem už rozumíte od pohledu, tak se můžete (a budete) dopouštět základních, až školáckých chyb - při správné práci s těžištěm, v postojích, při dechovém uvolnění a zpevnění, při dynamice pohybu, ve správném krytí a pod ....

      Nechte si tyto základní principy pro váš další trénink doma na mém workshpu ukázat, vysvětlit, předvést - vše si vyzkoušíte, pochopíte, zkontroluju si vás, opravím vám chyby - které už pak dál dělat nebudete. A videa na tomto webu používejte jako svou paměť, jako zásobník variant pro váš trénink.

      Další velký přínos výuky ve větší skupině (deset a více lidí) je střídání partnerů při nácviku. Každý člověk je trochu jiný a jinak se pohybuje, jinak reaguje. Někdo je hbitý, jiný zpomalený, někdo má dlouhé ruce, jiný zase krátké nohy, někdo bude umět udeřit rukou, jiný do vás zase bude strkat tělem, další kopat botou .... když budete doma trénovat stále jen s jedním partnerem, vytvoříte si na něj návyk a jakmile někdo jiný nečekaně udělá něco jiného, nebo jinak, vykolejí vás to z návyků a nebudete si s tím vědět rady .... Na workshopech s více lidma se dvojice pro nácvik neustále střídají a vy se naučíte reagovat na očekávané i nečekané, bojovat proti nejrůznějším útočníkům - to doma nejde.

      Jak často a na jaké akce - to se rozhodněte sami. Zde najdete jak popis různých možností - od individuálních lekcí přímo ode mne až po větší sálové workshopy pro desítky účastníků i s dalšími doprovodnými programy - a také kalendář akcí, kdy kde co bude, o čem to bude a jak se přihlásit.