Smrtící DNA

Franck Thilliez, Nakladatelství X.Y.Z.  Albatros média a.s.  2017


     Lucie byla unesená krásou krajiny, která ji obklopovala. Před chatou Marka Castela, stojícího vysoko ve Val-Thorens, se kochala panoramatickým výhledem na národní park Vanoise. Kam oko dohlédlo, táhly se zasněžené vrcholy. Ostré majestátní štíty, tyčící se vzhůru do křišťálově modrého nebe. Trochu blíž, až měl člověk pocit, že se jich může dotknout rukou, se rozkládaly menší švestkově modré, zelené a žluté kopce, na kterých si už hrálo slunce. Teď brzy ráno příroda nabízela to nejkrásnější, ale také nejmrazivější. Lucii byla v tenké bundě a vlněných černých rukavicích v nadmořské výšce dva tisíce metrů pořádná zima.

.....................

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale vypadá to, že všechno je mnohem komplikovanější ...

     Smrtící DNA je stejně jako "Syndrom E"  (XYZ 2016) součástí pentalogie s ústřední dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebelleovou a komisařem Sharkem. Thilliez opět potvrzuje bezkonkurenční schopnost dostat do svých thillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž tentokrát čerpá z oblasti genetiky a paleontologie.

      Poutavý děj "Smrtící DNA" zavede čtenáře z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle.

Nakladatelství X.Y.Z.  Albatros média a .s.

www.albatrosmedia.cz            www.xyz.cz