Smoothie Bowls

Eliq Maranik, Nakladatelství GRADA 2017   www.grada.cz


     Kdo z nás by odolal misce plné zdravých dobrot s úžasnou polevou, či sypáním na povrchu? Autorka knihy zbožňuje klasická smoothie, ale v poslední době se také stala nadšenou fanynkou tzv. "Smoothie misek".

     Smoothie miska je vynikající, dokonale zasytí a představuje výživnou variaci ke klasické obilninové kaši, protože obsahuje další skvělé a chutné přísady. Smoothie miska je ideální snídaní, svačinou, rychlým obědem, či dokonce dezertem - záleží pouze na tom, jaké suroviny zvolíte. Je hustší, než klasické Smoothie a má také větší energetickou hodnotu, protože je doplněna o vlákninu, vitamíny, minerály, antioxidanty a zdravé tuky.

     Všechny recepty v této knize jsou tzv. "raw" a jsou určené i veganům. Pouze malé procento receptů obsahuje med a/nebo včelí pyl. Obvykle však můžete tyto přísady jednoduše nahradit agávovým sirupem, přípaně pyl úplně vynechat. V dnešní době najdete v obchodech nepřeberné množství mléčných výrobků a také jejich nejrůznějších náhražek. Záleží jen na vaší chuti. Chcete-li, můžete do Smoothie misky přidat klasické mléko, či jiný mléčný produkt.

   Eliq Maranik započala svou kariéru v gastronomii, poté se stala nezávislou artdirektorkou knižní produkce a začala se specializovat na psaní vysoce kvalitní kuchařské literatury. Hned první kniha "Cocktails" se v jejím rodném Švédsku dostala na seznam bestsellerů a obdržela cenu Gourmand World Cookbook Awards jako nejlepší kniha o koktejlech.


Nakladatelství GRADA 2017       www.grada.cz