Slyšíš, jak mluví stromy?

Peter Wohlleben, Nakladatelství KAZDA Brno 2018    www.knihykazda.cz


Slyšíš, jak mluví stromy?

Peter Wohlleben, Nakladatelství KAZDA Brno 2018 www.knihykazda.cz


       Už 26 let vodím do lesa skupiny dětí. Vždycky mě ale nudilo jen tak obyčejně vysvětlovat rozdíly mezi stromy. Není přeci jen lákavější, když si jednoduše kousneme do různých větví a poznáme jednotlivé stromy podle chutí? A co teprve lesní internet? Ten skutečně existuje a stromy si přes něj posílají zprávy. Taky žijí v rodinách vzájemně si pomáhají a dokonce umí počítat. Snad to zní jako pohádka - a přece je to pravda pravdoucí. Les je něčím mnohem zajímavějším, než jen hromadou stromů. Objevují to děti v mé lesní akademii a v téhle knížce to ukážu i tobě.

        Protože ctím heslo "udělej si sám" a baví mne hádanky, dostaneš příležitost s leccos vyzkoušet a schválně, jestli správně zodpovíš všechny otázky v našem kvízu. Budou i nějaké výlety, například do Afriky, do Ameriky - a do města. Tam žije mezi ulicemi a domy mnohem víc zvířat a stromů, než si většina lidí myslí. Některé druhy se tam cítí zvlášť dobře, takže se i tam můžeš pustit do bádání.

..............

       Jestlipak stromy také spí? Musí chodit do školy? A na záchod? Doopravdy spolu mluví? A mohou skutečně dostat úžeh?

       Chcš-li se dozvědět o stromech a dalších obyvatelích lesa překvapivé, až neuvěřitelné věci, držíš v ruce tu správnou knížku. Přidej se k naší dobrodružné a napínavé expedici s jediným cílem - les! Nech se zasvětit do tajemství obyvatel lesa i jejich zvláštností a poznej triky, díky nímž přežívají.

     Cestou ti bude jeden světoznámý lesník nadšeně vyprávět o tom, co sám vypozoroval a vyzkoumal. Už více než 20 let provází Peter Wohlleben rodiny a školní třídy lesem. Zaznamenal si přitom spoustu otázek svých dětských společníků. Ty nejzajímavější najdeš v této knize - jeho první knížce pro děti.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :