Skvělá domácnost

Martha Stewartová, Nakladatelství Zoner Press Brno 2019     www.zonerpress.cz


Skvělá domácnost

Martha Stewartová, Nakladatelství Zoner Press Brno 2019  www.zonerpress.cz


     Nechci se chlubit, ale věřím, že dokážu napsat knihu, jako je tato - manuál, jak dělat (téměř) všechno, aniž bych měla pocit, že překračuji svou kvalifikaci, nebo že na sebe beru téma větší, než jedna osoba dokáže zvládnout.

      "Jak na to" by ve skutečnosti mohlo být moje druhé jméno. Vždy jsem hledala nejpraktičtější, nejpříjemnější, nejúčinnější a nejrozumější způsoby, jak splnit každodenní a užitečné úkoly a svůj život jsem věnovala objevování a sdílení těchto řešení. Když najdu nejchytřejší způsob, jak vysát pokoj, nejrozumější způsob, jak zasadit strom, nejlepší způsob, jak uspořádat zásuvku, nebo nejkrásnější způsob, jak ozdobit dort, snažím se tuto metodu vyučovat dále, dokud se sama nenaučím další, lepší způsob, jak takový úkol provést. A vždy si uvědomuji, že je možné takový způsob najít.

       Nevím, kdy jsem se začala takto orientovat na úkoly, ale pamatuji si, jak rychle má milovaná maminka "Velká Martha" dokázala otrhat zelené fazolky, jak snadno uměla vyžehlit košili stejně, jako by to udělali v profesionální čistírně, nebo jak organizovaně dokázala každý rok připravit naši obrovskou lahodnou večeři na Díkůvzdání. Byla neobyčejnou učitelkou, stejně, jako můj otec, který byl (stejně jako fiktivní otec v jeho oblíbeném filmu Dvanáct do tuctu) expert na aktivitu. Nebyl čas na zbytečné činnosti - osobní styl, stejně jako kreativita byly možné, ale jen pokud se nemarnil čas.

     Stále teď slýcháme, že jsme příliš zaneprázdnění učit se něco nového - že do svého rozvrhu nedokážeme zapasovat lekci zahradničení, šití, nebo seminář malování. S tím důrazně nesouhlasím! Položte telefon a vemte si pletací jehlice, zahradnickou lopatku, nebo dokonce šroubovák - a vyrábějte, pěstujte, opravujte. Budete rádi, že jste to udělali.

...............................

       Martha Stewartová je americká odbornice na organizování, oslavy, úklid, dekorace a spoustu dalších užitečných dovedností. Ať už jde o prostření stolu, vyřezávání dýně, nebo opravu kapajícího kohoutku, v této knize najdete prověřené a Marthou vyzkoušené návody, jak se poprat s častými problémy a zvládnout základní domácí práce, které by měl každý znát. Dozvíte se také, jak řešit nepříliš časté záležitosti, jako je přečalounění křesla, či správná péče o kočku. Díky stovce odborných rad a užitečných tipů vám tento manuál ukáže, jak zvládnout (téměř) cokoliv - s Marthinou pomocí.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :