Skládací kola BROMPTON "Anglická legenda"


Do redakce NET-TV Mozaika EU nám byla zapůjčena dvě tato kola - pánské a dámské, na cce jaro až podzim 2018. Ihned jsme je jeli otestovat s Michaelou Lucií Hanzlíkovou do Paříže. Kola jsou rychle složitelná, v autobusech RegioJet je vzali jako bezplatné zavazadlo. Neplatili jsme za ně ani v pařížském metru - jen s nimi není možno jít na Eiffelovu věž a není u ní ani žádná úschovna, takže kola šla na chvíli do úschovny na pařížském vlakovém nádraží, v pohodě se vešla do boxu. Kola jsme pak testovali - a stále testujeme - v Praze, mimo město. Skvěle se na nich jezdí po rovince a po městě, není problém kousek za město, k vodě a pod ... Ideální na cesty do práce, na nákupy, na pochůzky po městě. Moc se nehodí do kopcovitého terénu, v lese a pod jsme nezkoušeli. Kola jsou šestirychlostní a přehazování rychlostí funguje naprosto hladce, spolehlivě a rychle. Kola jsou i společenská sama o sobě, kam na nich jedete, tam je obdivují, ptají se co jsou zač, odkud jsou a tak ... takže i díky kolům Brompton navazujete nové známosti i přátelství :-)

                               Jaroslav Polák, ředitel NET-TV Mozaika EU

    Všechna jízdní kola Brompton mají stejnou geometrii rámu, která je výsledkem 35 let neustálých inovací a zlepšování odvíjejících se od prototypů, které zkonstruoval ve své ložnici již v roce 1975 Andrew Ritchie. Proces vývoje dnes zahrnuje více lidí a komplexní software, ale cílem stále zůstává vytvoření skvělého poměru kvality jízdy a kompaktní přenosnosti jako primární myšlenky konceptu. Při vývoji je mimo jiné kladen důraz na kontinuitu, takže prakticky všechny inovace jsou navrženy tak, aby se daly dodatečně aplikovat na desítky tisíc starších kol Brompton, které jsou dnes stále v provozu. Každé jízdní kolo Brompton se dá složit do malého balíčku o trochu většího, než jsou jeho kola, a to během 10 až 20 sekund. Komponenty jsou navrhovány tak, aby vyhovovaly tomuto unikátnímu skládání, které zajišťuje, že světla, kabely atd. nebudou poškozeny a při složení je řetěz a převody mimo dosah oděvů a zavazadel. Bez přečnívajících nebo uvolněných částí se složené kolo přenáší jako malý kufr.

Skvělé jízdní vlastnosti

      Stejně pozoruhodná jako složení je i kvalita jízdy na kolech Brompton. Skvělá tuhost rámu spolu s pneumatikami, huštěnými na 110 PSI zajišťují, že se úsilí šlapání do pedálů účinně převádí do odpovídající svižné jízdy, zatímco plnohodnotný rozvor zajišťuje stabilitu při vyšších rychlostech.

Zrozeno pro město

      Právě v rychlosti složení a snadné přenositelnosti kamkoliv a kdekoliv je hlavní síla, jedinečnost a užitná hodnota skládacích kol Brompton. Kola se výrazně vymykají z rodiny běžných skládacích kol svým způsobem skládání na třetiny do opravdu kompaktního balíčku, ve kterém se uvnitř schovají všechny "špinavé" mechanické části a technickým dotažením detailů. Velký přesah ve funkčnosti a praktičnosti použití kol Brompton najdete v celé škále brašen a originálního příslušenství, které určitě oceníte při cestách do práce, na výlet, pro uložení do auta atd. Skládací kolo BROMPTON se stane vašim věrným společníkem, součástí vašeho "šatníku" a otevře vám nečekané obzory zdravějšího a příjemnějšího prožívání dne. S kolem BROMPTON můžete pohodlně do tramvaje, kanceláře, kufru automobilu či do hospody pod stůl, ... Takže například: Začne-li pršet, stačí jen seskočit z kola a naskočit na autobus, či tramvaj.

      Kolo Brompton je světově nejoblíbenějším skládacím kolem což dokazuje obrovské množství fanoušku a nadšených uživatelů.


     Naše pověst je založena na dokonalém designu, konstrukci a zpracování, díky čemuž nevyrábíme jízdní kola pro nikoho jiného a nikdo naše kola nevyrábí pro nás. Naše jízdní kola Brompton vyrábíme tak, aby byla trvalá a spolehlivá i při pravidelném každodenním použití. 

      Cesta k tomuto cíli vyžaduje odhodlání, preciznost i uvážlivost při přijímání nových prvků a technologií. Každé jízdní kolo Brompton je od samého začátku sestrojováno v našem závodě v západním Londýně - nesestavujeme ze součástí vyrobených jinde - u každého kola, které odesíláme, tedy víme, kdo se podílel na které fázi jeho výroby. V kontextu dnešní průmyslové výroby jízdních kol je náš přístup mimořádně ojedinělý, ale je to jediný způsob, jak zajistit nezbytnou kvalitu našich ručně vyráběných jízdních kol.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :