Siréna

Kiera Cassová, Nakladatelství CooBoo - Albatros média a.s.  2017


recenze zveřejněna 1. března 2017

     "Ty jsi z Floridy?"

     Zavrtěla jsem hlavou a rozbila do mísy další vejce. Tohle byla jedna z věcí, která se bez mluvení nedala snadno vyjádřit. Zatvářila jsem se rozladěně a rukou obsáhla velký kruh.  "Na mnoha místech?"  Přikývla jsem.

     "Tví rodiče jsou v armádě nebo tak něco? Můj nejlepší kamarád na střední se sotva po roce odstěhoval, protože otce převeleli jinam. Slyšel jsem, že to bývá rychlé."

     Dívala jsem se na něj a soustředěně ho poslouchala, nic jsem ohledně rodičů nepotvrzovala ani nevyvracela, jen jsem doufala, že se dál vyptávat nebude.

....................

     Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout. A od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držt jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít.

      Je smířená se samotou až do konce služby ... al pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejen její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky ....

........................

Nakladatelství CooBoo,  Albatros média a.s.  2017
www.cooboo.cz 
www.albatrosmedia.cz