Sestavy Magických pohybů Toltéctví

tuto stránku pro Vás začínáme připravovat - a postupě sem budeme přitáčet cvičební sestavy ve videolekcích, které jsou obsahem workshopů, seminářů a kurzů a které se zde tak můžete po workshopu doučit, připomenou a oživit


     Cviky a sestavy tzv. "Magických pohybů" jsou skvělým nástrojem k posilování a dobíjení energetického těla. Mají samozřejmě nějakou historii a původ vzniku, ale to dnes není to podstatné. Důležitější je, zda přesně víme, proč, k čemu a jak chceme tento fungující nástroj použít a co jeho použitím chceme získat, kam nás má naše snaha dostat.

     Okolo nás je mnoho podobných "nástrojů" z celého světa pro navracení energie do energetického těla a jeho center a drah, pro posílení naší aktivní kapacity (volná energie, kterou můžeme ihned na něco vydat). Podle osobní nálady i nátury můžete meditovat, chodit po lese, cvičit Jógu, tancovat, protahovat se, dávat si masáže, chodit rybařit, lenošit, jíst skvěle chutnající jídlo v příjemné společnosti, nebo prostě příjemně spát ... to vše a mnoho dalšího jsou vaše nástroje pro "dobíjení a nabíjení". Jinými slovy - jsou to nabíječky pro vaše vnitřní baterie.

    Podstata odpovědnosti za využívání těchto a dalších nástrojů je v tom, že pokud je užíváme bez porozumění naší potřeby je použít, můžeme si také hodně ublížit, stejně, jako kdybychom polykaly náhdně léky, aniž bychom věděli, k čemu jsou, co léčí a jak působí.

     Když je člověk vybitý a oslabený z nějakého silného a trvajícího důvodu (šikana ve škole, domácí násilí, stress v práci, ponižování od okolních lidí, zdravotní bolesti a pod ...) tak silné "přilévání" energie do jeho energetického těla jen dodá těmto problémům víc "šťávy" a budou na vás působit o to intenzivněji, bolestivěji a krutěji, často i zcela ničivě. Čím více budete usilovat o nabití, chodit na kurzy, cvičit a pod ... tím hůř vám bude - dokud nezastavíte příčiny svého problému.

    Tolték - lovec síly - s energií nakládá opatrně, jako s mocnou silou, která přímo ovlivňuje jeho každodenní život. Pokud si je vědom svých potíží a zná jejich důvody (špatný člověk v okolí, práce, která jej jen vysiluje, nemoc fyzického těla, nevyrovnané trýznivé vztahy, závazky, do kterých je proti své vůli vtažen a pod ...), začne se nabíjet pomalu a získávanou energii ihned vědomě zaměřuje na řešení kořenů svých problémů - na odstranění nepříjemné osoby ze svého života, urovnání, nebo zrušení vysilujících vztahů, změnu práce, nebo pracovního kolektivu, léčení fyzického těla, srovnání finanční situace a pod ... S každým dalším odstraněným zdrojen vašeho soustavného vybíjení vám víc použitelné enerie v těle zůstane, k ní zase cvičením přidáte další energii a budete moci vyřešit něco těžšího a zásadnějšího, na co jste se na začátku procesu ani neodvažovali pomyslet.  Například člověk, který se topí v dluzích, práce ho ničí, každý jej ponižuje a partner jím jen pohrdá, tělo se zmítá ve zdravotních problémech - nemá a hned nedokáže získat tolik volné síly, tolik energie, aby celý svůj život naprosto dokonale změnil. Ale pokud vykročí na cestu Toltéckého bojovníka (na to vám stačí jen vnitřní rozhodnutí v mysli, nic jiného není třeba), začne měnit to, co může, drobnosti, trpělivě sbírá sílu, čistí vše, co jej oslabuje a přibírá s každým nádechem novou enerii - až najednou zjistí, že jej okolí začíná uznávat, že chodí pevně a hrdě po ulici, že se jeho léčení ubírá tím správným směrem, že změnil práci na takovou, která jej baví a čeká jej povýšení, že se jeho dluhy zmenšují a ztrácejí .... a že vše, co považoval za zcela nemožné, neni najednou tak daleko, jak si ještě nedávno myslel.

    Jakékoli cvičení, meditace, masáže, praktiky, techniky, které slouží k nabíjení energetického těla, stenjě jako toltécké "Magické pohyby", jsou jen nástroje vaší vůle, jak je pro stavbaře nástrojem kladivo a lopata, pro lékaře skalpel, pro švadlenu jehla a niť. Nástroj vám může hodně pomoci, zachránit vám život, ale také vám hodně ublížit, či dokonce život zničit - i vzít.

    Uvědomte si proto, proč chcete nabírat energii dříve, než s tím začnete. Stanovte si příčiny a cíle, kterých chcete dosáhnout a těmi se řiďte. Do těch pak získávanou energii vkládejte.

     Osobně mám ze všeho nejradši právě toltécké "Magické pohyby", protože jejich účinky jsou silné, rychlé a výrazné a cvičení je přitom jednoduché, nenáročné a pro každého (i pro lidi starší, méně pohyblivé, oslabené, s nadváhou a pod ...). Díky celoživotní praxi v bojových uměních jsem k původním pohybům indiánských toltéků přidal výraznější práci s dechem a výraznější vizualizaci - představu, co se s energií při cvičení děje, to je účinný přínos japonského saimin-jutsu (sebeprogramování).

       Další informace o Magických pohybech i cestě Toltéckých bojovníků najdete v rubrikách sekce "Koncept Bodyguard" (placená sekce s členským příspěvkem 1.000,- Kč ročně).

                                  Jaroslav Polák, autor textu a ředitel NET-TV Mozaika EU

Historie, vznik a původ Magických pohybů

kde se vzali, co znamenají, jaké jsou účinky

Za počátky "Maických pohybů" se musíme vypravit až do legend velmi dávných indiánských civilizací Jižní a střední Ameriky, do říší bájných Aztéků, Inků, Mayu, Olméků, Toltéků a k jejich obávaným šamanům a čarodějům - k prvním lovcům síly.

Mužská řada

..................

................

5ada pro sebedůvěru

..................

.................

Řada pěti zájmů

..............

...........

Řada levého a pravého těla

.............

............

Jméno Příjmení

Manažer / Společnost

„Voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni.

Řada bojovníka s mečem

...............

.............

Řada šavlozubého tygra

................

..............

Řada pro vitalizaci

................

..............

Řada pro víření velkého centra

.................

............

Energetická protahování - cviky

.................

..............