S láskou Rosie

Cecelia Ahernová   -   nakladatelství Motto  2015


     Moderní román o lásce od dětství, psaný formou dopisů, emailů a přepisů dlouhých telefonických hovorů přes oceán. Dialogy jsou nejen mezi dvěma hlavními postavami, ale i jejich známými. Někdy, když s někým kamarádíte od dětství, není zrovna lehké přejít na vyjadřování pocitů bližší náklonnosti, vztahu, lásky, nebo sexu.  A tak se Rosie a Alex kamarádí, pak se odloučí .... a pomalu a dlouho přicházejí na to že při hledání svého štěstí měli oba upřené oči tak daleko, že neviděli toho, kdo byl neustále u nich.  Oba žijí své života a neustále hledají "poklad na konci duhy". Přijdou nakonec na to, že ho mají neustále na dosah ruky?

     Příběh obou postav od dětství přes dospívání, dospělost a stárnutí je plný lásky i dalších emocí, lehkého vtipu a nadhledu.

.................

" ... Milá Rosie, takže jsi to přeci jen udělala. Vzala sis toho Jaksejmenuje. Vypadala jsi nádherně Rosie. Byl jsem hrdý, když jsem s tebou stál před oltářem, a byl jsem hrdý, že jsem ti stál po boku v takový výjimečný den. Byl jsem hrdý, že ti můžu jít za svědka, ale - jak jsi říkala, když jsem se ženil já - nejdůležitějším člověkem jsem pro tebe v tu chvíli nebyl já, ale ten Jaksejmenuje...."

.................

     Svou prvotinou "P. S. I Love You" se tehdy jedenadvacetiletá spisovatelka a absolventka žurnalistiky a mediální komunikace Cecelia Ahernová (1981) doslova přes noc zapsala do širokého čtenářského povědomí.  Na motivy tohoto mezinárodního bestselleru byl natočen úspěšný stejnojmenný film v produkci Warner Bros. Cecelia byla zároveň nominována na cenu British Book Awards v kategorii objev roku.  Román "S láskou Rosie", který právě držíte v rukou, se držel v čele irského žebříčku nejprodávanějších knih celých 12 týdnů. Také on se dočkal filmového zpracování.

Nakladatelství Motto, Albatros média a.s.  2015


www.albatrosmedia.cz

recenze zveřejněna 18. ledna 2017