ROLLPA - Svět stavebnicových konstrukcí

ROLLPA - konstrukční systém z plastových trubek. Více na : https://www.rollpa.cz/ a https://www.rollpashop.cz/ 


  • ROLLPA je název nábytkové stavebnice, který vznikl složením částí dvou anglických slov ROLLed PAper, což v češtině znamená "rolovaný papír". Právě "chytrým" rolováním a lepením pásků z recyklovaného papíru totiž vznikají velmi lehké a neuvěřitelně pevné trubičky, které se v roce 1991 staly základem stejnojmenné nábytkové stavebnice, za jejíž řešení byl zakladatel a duchovní otec tohoto projektu PhDr.Václav Husák o rok později odměněn Design centrem České republiky cenou "Vynikající design 1992".
  • ROLLPA je konstrukční systém založený na velmi jednoduchém principu. Trubky několika modulových délek vyrobené z papíru nebo plastu jsou s pomocí různých typů konektorů spojovány do prostorových příhradových konstrukcí vytvářených přesně na míru dle potřeb uživatele. Ty jsou pak po doplnění pevnými policemi a různými kartónovými doplňky, jako jsou potištěné skládací krabice a kontejnery se zásuvkami, široce využitelné ve všech oblastech lidského života.
  • ROLLPA se stala důležitým komponentem další univerzální stavebnice s názvem Rocon, která úspěšně zkombinovala plastové trubky Rollpa osazené speciálními koncovkami s klasickými nábytkářskými deskami. Výsledkem je jedinečný konstrukční systém umožňující navrhovat nekonečné množství nábytkářských výrobků využitelných ve všech typech interiérů a při použití vodovzdorných desek i v exteriéru.
  • ROLLPA je nábytkový konstrukční systém, který se díky své jednoduchosti, doslova nekonečné univerzálnosti, variabilitě a v neposlední řadě i ceně může stát celosvětovým standardem. Stejně, jako se jím v oblasti dětských stavebnic stalo dánské LEGO. Naším cílem je dosáhnout toho, aby se Rollpa, v tom nejlepším slova smyslu, stala Mac.Donaldem světového nábytku.
      Konstrukční systém Rollpa je tvořen plastovými trubkami o průměru 32mm spojovaných několika typy plastových konektorů umožňujících se­sta­vování prostorových kon­strukcí pro nekonečné spektrum vyu­žití.

Rollpa Construction Systems s.r.o.

Hronětice 5
289 21 Kostomlaty nad Labem
IČO: 069 80 511

Ateliér a projekční kancelář

Třebízského 857
289 12 Sadská (u Nymburka)
PhDr.Václav Husák
Telefon: +420 776 024 707
Objednávky posílejte na  rollpa@atlas.cz