Rezistence

Veronica Roth  -  Nakladatelství CooBoo  Albatros Média a.s.  2016


     "Tris, jdeme", řekne Tobias a vyhledá můj pohled. "Musíme seskočit."

     Je moc velká tma, než abych viděla, kde jsme, ale když se chystáme vlak opustit, musíme být blízko oplocení. Tobias mi pomůže zvednout se na nohy a dovede mne k otevřeným dveřím.

     Tris Priorová zabránila velkému krveprolití v Městě, které je poslední na zemi (bývalé Chicago). Ale systém frakcí, který obyvatele města rozděluje, je stále platný a velitelé města se chystají s divergentními tvrdě zatočit.

........................

     "Prosím teď ty, kdo jsou Divergentní, aby předstoupili."

     Podívám se úkosem na Uriaha. Tohle vypadá nebezpečně. Svou odlišnost jsem dosud musela skrývat. Veřejně se k ní přiznat, je jako podepsat nad sebou ortel smrti. Ale už nemá smysl něco tajit - stejně už se to o mně ví.

     Tobias se pohne jako první. Nejdřív se mezi nimi musí prodírat bokem, ale když mu lidé začnou uhýbat, napřímí se a dojde hrdě přímo k Jacku Kangovi.

     Skutečný boj o život se ale neodehrává jen ve Městě. Nejde jen o souboj o moc a o porážku Jeanine, vůdkyně sčtělých, která stále vidí hlavní hrozbu v Divergentních. Při rozhodujícím boji se ukáže, že vše je úplně jinak, než si všichni dosud mysleli.

Nakladatelství CooBoo  Albatros Média a.s.  2016

www.cooboo.cz

www.albatrosmedia.cz