Reportážní TV moderování


Lekteré profesionální moderátorky začínaly na naší televizi, například Simona Šimková (NOVA), Nela Friebová (PRIMA), Taťána Krchovová (ZAK Plzeň) a další ....

     Děti se velice rád hrají na moderátory/moderátorky a jejich hosty, dokáží se u toho skvěle bavit a popustit z uzdy svou fantazii - dokáží zahrát známou celebritu, marťana, babičku, nebo piráta z Karibiku ... přitom si procvičují a rozšiřují slovní zásobu a dobrou skladbu vět, dobrou výslovnost a správné důrazy, tedy artikulaci i intonaci a učí se i slovně formulovat své názory, postoje a mluvit o nich.

     V rámci našich příměstských a později i větších táborů pro děti a teenagery je TV moderování možnou složkou programu pro ty děti, které to bude zajímat - nikoho k tomu nenutíme, nikdo nebude v tomto směru muset stát před kamerou, je to pouze jedna ze složek celkového programu.

      Děti se naučí udělat televizní reportáž, třeba z celého průběhu tábora, dokument o tom, co vše dělaly, rozhovory s kamarády - to vše se jim v dalším životě bude hodit, budou sebevědomější a soběstačnější v mnoha směrech.


Zajímavá a doporučená videa z autorské produkce naší televize NET-TV Mozaika EU :