Recepty Asie

Partnerem této rubriky je vyzkoušený český internetový e-shop :  www.asiafood.cz


       Pod pojmem "Asijská" kuchyně se najde skryto mnoho autentických kuchyní s obrovskou tradicí a uměním : čínská, indická, japonská, thajská, korejská, vietnamská, perská, mongolská .... a mnohé další. Pro nás, středoevropany, je to kuchyň cizokrajná, plná neznámých surovin, koření, bylinek, ovoce i zeleniny. Snažit se tady, v Čechách, o zcela autentickou asijskou kuchyň je asi tak stejně reálné, jako vařit krkonošské kyselo v Tokiu, péct valašské frgály v Pekingu, nebo hledat staročeskou cmundu v Ulánbátaru. Přesto si v Evropě skoro každý myslí, že dělat "čínu" umí a pranic si nedělá z toho, že neví, o co běží. Donedávna se tady nedaly skoro koupit ani žádné originální suroviny a za "čínu" se označovala směs masových nudliček s mraženou zeleninou se solamylem, sójovkou z Vitany a solenými arašídy.

       Dnes si už můžete zakoupit mnoho autentických ingrediencí, dovezených z Asie kvalitními firmami - takovou je především ověřený a vyzkoušený e-shop www.asiafood.cz , s jehož produkty vařím a natáčím i já a opravdu mohu všechny doporučit jako velmi kvalitní :

       V této rubrice mého webu najdete mé vlastní videorecepty - vše vařím, natáčím (a jím) doma, můžu se tedy stát vaší inspirací pro používání zajímavých cizokrajných přísad ve vaší kuchyni :-) Sám se inspiruji především množstvím světových You Tube receptů s uznávanými světovými kuchaři.

       Recepty jsou zde jak originální (natočené, jak jsem se s nimi v rámci podmínek české kuchyně a produktů z www.Asiafood.cz  dokázal poprat), tak i (pro mne daleko zajímavější) ve verzi, jak si produkty daleké Asie obohatit svůj obvyklejší (český, evropský) jídelníček.