Raw food jako zážitek

Eva Peršinová, Nakladatelství Grada 2017    www.grada.cz


      Čím dál tím více lidí po celém světě touží po změně ve svých životech, a to po změně především ve svém zdravotním stavu. Čím dál tím více lidí touží po pochopení základních souvislostí z hlediska zachování dlouhodobého zdaví, mladistvého těla, energie a vitality i ve velmi vysokém věku. Čím dál tím více lidí konečně otevírá oči a navrací se k tomu nejzákladnějšímu a zároveň prvopočátečnímu, jako je přirozená rostlinná strava, každodenní pohyb na čerstvém vzduchu a pobyt na denním slunci.
      Raw Food, neboli živá syrová rostlinná strava, může být pro mnohé z nás tou cestou, která povede ke znovuuvědomění si toho, co je tou nejpřirozenější stravou pro lidský organismus, co svět světem stojí. Raw food není žádný nový moerní styl ve stravování. Je to výživa všech našich buněk, které jen na tomto základě, což znamená pestré, bohaté a velmi nutričně vyvážené většinové stravování syrovou rostlinnou stravou, může člověku navrátit kdysi ztracené zdraví, pravidelnou regeneraci celého těla a hlavně spoustu přirozené energie a vitality i ve velmi vysokém věku.
     Dnešní svět je doslova plný chemie. Dýcháme znečištěný vzduch, pijeme vodu, která musí procházet mnohočetným čištěním, íme jídla plné chemikálií, používáme nekonečné řady drogistického zboží  ... a to všechno, aniž bychom si uvědomovali, jaké následky mohou všechny tyto prvky na naše zdraví mít a v co všechno tyto činnosti mohou za mnohaletá užívání vyústit. Bereme to vše prostě jako součást moderního života. Plného alergií, nemocí, únavy, potíží a neduhů.
     Všechno najednou změnit nemůžeme, chce to čas a pevnou vůli. Postupnými kroky můžeme klasické prací prostředky plné chemikálií a dráždidel vyměnit za mnohem šetrnější a totéž můeme udělat ve všem. Ze všeho nejdříve můžeme očistit a detoxikovat tělo s pomocí většinového množství syrové rostlinné stravy v každém dni našich životů.

Nakladatelství Grada 2017     www.grada.cz