R caffé - Pravá italská káva Lucaffe

Malá česká pražírna, LUCAFFE CZ, s.r.o., Ve Smečkách 1316/18, 110 00 Praha-Nové Město    www.rcaffe.cz


     Odborné znalosti, zavádění novinek a zejména touha po udržení té pravé "made in Italy" kvality, to jsou vlastnosti, které činí z Lucaffé ostrov ležící mimo pevninu italské kávy.

      Od poloviny devadesátých let, kdy byla firma, jejímž majitelem je pan Luca Venturelli, mladý obchodník z Brescie s opravdovým šestým smyslem pro kávu, založena v Padenghe sul Garda, se rozrostla natolik, že se stala jednou z nejznámějších společností zabývajících se pražením kávy v severní Itálii.
      Venturelli zahájil svou výzvu konvenčnímu světu kávy tím, že se zaměřil na mladý a iniciativní trh - obchod sáčkama, a způsobil mírnou revoluci ve způsobech připravování kávy. Sáček je v podstatě jednorázová dávka mleté pražené kávy, uzavřená v sáčku z potravinářského papíru, ideální pro přípravu dokonalého espressa. Čerstvost je zaručena skladováním v dusíkové atmosféře, balení do samostatných hliníkových sáčků předchází ztrátě vůně. Je ideálním výrobkem pro použití v kavárnách a restauracích, neustále usiluje o udržení neměnné kvality - to, čeho je v křehkém kávovém průmyslu, ovlivněném tisíci odlišnými a nepředvídatelnými proměnnými, tak těžké dosáhnout.


      Pro kavárny a restaurace Venturelli navrhl "Pleasure Menu", pravé "kávové menu", výčet druhu kávy nabízených v řadě Lucaffé. Tato rada sahá od legendární Giamaica Blue Mountain, jednoho z celosvětově nejvzácnějších a nejžádanějších druhů kávy, až k výběru druhu z Kolumbie a Mexika, od kávy bez kofeinu až ke kávě z biologicky pěstovaného ječmene.
      Rovněž zahrnuje rozmanité druhy čajů (připravených pomocí téže metody a se zárukou nejvyšší kvality) a navíc speciální ovocný čaj. Ale sáčky se stávají populárními i v domovech, díky speciálním přístrojům, které Lucaffé též nabízí v exkluzivní a vysoce elegantní řade. Spojnici mezi všemi radami výrobku navržených Venturelliho firmou představuje vášeň pro kvalitu.


       Ať se jedná o sáčky mletou kávu, či o celá kávová zrna, zpracování vždy začíná nákupem (který provádí Luca Venturelli osobně) surovin té nejlepší kvality. Následuje tradiční pražení při nízké teplotě, mletí bez zahřívání, pečlivé míšení a balení pouze v případě, že výrobek dosáhl požadovaného stupně zralosti.
      Takto přicházejí na svět nejen speciality sáčky, ale též rodinná směs Mamma Lucia, Vending, Espresso Bar a Mister Exclusive 100% arabská od Lucaffé a rady Caffé dell'Ospite aPiccolo&Dolce. Všem výrobkům je věnována důkladná pozornost ve smyslu balení a image v řadě, která se přizpůsobuje celé paletě různorodých potřeb.
       Řada produktů firmy Venturelli však není omezena jen na kávu. Dle rodinné tradice, která se upevňovala jak desetiletí míjela, společnost nabízí též biologicky vyráběný extra panenský olivový olej z kopců u města Benaco. Stejně silnou oddanost dobré jakosti a kvalitě udržuje firma i v tomto případě.

LUCAFFE CZ, s.r.o., Ve Smečkách 1316/18, 110 00 Praha-Nové Město, telefon : +420 602 213 642

Soutěžíme o tři luxusní dárkové sady Lucaffe od Malé české pražírny v  novém celoročním autorském seriálu naší televize : "Úplně vše o kávě" :

Požitek z kvalitní kávy zvyšují zdravotní bonusy

     Pití kávy patří ke každodenním rituálům a mnoho lidí by si bez tohoto voňavého a chutného nápoje neumělo představit příjemné vykročení do nového dne. Existují fajnšmekři, kteří dokáží zkonzumovat mnoho šálků kávy, s čímž mohou být ovšem spojena i zdravotní rizika. Pití běžné kávy může být škodlivé a toto nebezpečí se s počtem šálků zvyšuje. Společnost Lucaffé přichází na trh s jedinečnou kávou R caffé, v níž se díky způsobu zpracování kávových zrn zachovává velké možství zdraví prospěšných antioxidantů a naopak dochází k odstranění nežádoucích kyselin. Ve světě kávy znamená pojem R caffé synonymum pro kvalitu, sílu a zdraví.

     Tajemství kávy R caffé se ukrývá v pomalém a šetrném pražení zrn, při němž nevznikají žádné toxické látky, které bývají přítomny právě při rychlém pražení. Výsledkem tohoto výrobního procesu je zdravá káva vynikající chuti a aroma bez negativních vlivů na naše tělo.

     Pro jedince se zvýšenou citlivostí na kofein je vhodnou alternativou R caffé bez kofeinu, které je připraveno unikátní švýcarskou metodou. Tento velice šetrný postup odstranění kofeinu se nazývá Swiss Watter Process a využivá pouze vodu, teplotu a postupné fáze přípravy.

     Díky pečlivě vybraným kávovým zrnům a šetrné technologii zpracování R caffé napomáhá zpomaluje proces stárnutí, posiluje imunitní system, preventivně působí proti nemocem srdce, cév i rakovině a významným benefitem je i skutečnost, že napomáhá k vyššímu fyzickému a psychickému výkonu.

     Opojnou chuť R caffé si můžete vychutnat v mnoha druzích. Jedním z nich je Raffaelo, ručně sbíraná prvotřídní káva, v níž se čokoládové, zemité a medové tóny střídají s kávovými. Vybírat můžete z několika variant.

Raffaello BLACK

Prestižní a exkluzivní vybraná směs arabských druhů kávy nejenom z Malých ostrovů okolo Jamaiky, dělá z této kávy skutečný šperk mezi kávou. Její nepřekonatelné aroma po čokoládě s lehkým dotekemi banánu poskytne dokonalé potěšení ze šálku expressa.

Raffaello RED

Káva s výraznou bohatou chutí po čokoládě a borůvkách, s bouquetem bez velkých kyselinek. Ideální tečka za úspěšným pracovním dnem.

Raffaello GOLD Indie a Jižní Amerika

Robusta a Arabica svou lahodnou chutí a příjemným aroma ukrývá teplo a krásu Jižní Ameriky a líbeznou chuť Indie.

Zajimavá a doporučená jiná videa z produkce NET-TV Mozaika EU: