Purpurové doteky

Markéta Harasimová, MH Nakladatelství 2017    www.marketaharasimova.cz


"Než jsem se k recenzi této knihy dostal, přivlastnila si ji moje maminka i sestra a nedaly ji z ruky, dokud ji nepřečetly. Naštěstí se prý "četla jedním dechem", tak jsem nečekal dlouho. Pozor, ať se vám při koupi této čtivé novinky nestane totéž!"

                                                                  Jaroslav Polák, ředitel NET-TV Mozaika EU

     "Hodím ti to do pokoje," pozvedl kabelu. "Pojď, ukážu ti ho." Vydala se za ním, když v tom ji upoutalo cvaknutí kliky. Karin se ohlédla a spatřila, jak ze dveří, které právě míjeli, vykoukla rozcuchaná rezavá hlava.

      "Ma ... xi?" hekla poněkud vyjeveně rusovláska, oblečená do hedvábného županu. Karin Jana nevěnovala žádnou pozornost a spěšně si utáhla pásek. "Co tady ... ehm ... děláš? Ještě jsem spala, když jsi ráno odcházel ..."

      Než se Max stačil nadechnout k odpovědi, otevřely se jiné dveře a na chodbu vykráčel štíhlý pětačtyřicátník. Prsty si soustředěně sčesával mokré blond vlasy za uši a na sobě měl pouze ručník, omotaný kolem boků. "Mluvíš na mě, lásko?" zahlaholil, a pak teprve zvedl obličej. Zděšeně přejel pohledem všechny přítomné, kteří stejně jako on strnuli v půli pohybu.
...........................
      Nadějná malířka Karin se stane náhodnou svědkyní brutální vraždy, otřesný zážitek si však nevybavuje. Ztrácí po něm paměť a nevzpomíná si na nic z předešlého života. Znovu tak objevuje svou identitu a navazuje na zpřetrhané nitky minulosti. Setkává se s bývalým snoubencem, nenapravitelným gamblerem Hynkem, a také sexy majitelem galerie Maxem, který ji silně eroticky přitahuje. Karin touží po sblížení, což se zdá být oboustranné, ale je tady jeden malý háček: Max je zadaný ...
...........................
      Markéta Harasimová začala knihy vydávat už během studií. Dnes se literární tvorbě věnuje na plný úvazek - kromě románů píše články a povídky, stala se scénáristkou a vystupuje se svým kulturním programem. Nedávno založila vlastní nakladatelství MaHa. Autorčina současná tvorba je laděna eroticky a detektivně, často jde až na hranici thilleru. Z tvorby můžeme jmenovat romány pro ženy Rozcestí, Miriam, Nekrásnější dar, Osmnáct, Růže a slzy, erotické krimithillery Sametová kůže, Vražedná vášeň, Pouta z pavučin, Mrazivé hry, anebo mysteriózní román Poháry touhy. Purpurové doteky jsou její čtrnáctou knihou.