Provaz lží

Christopher J. Yates, Nakladatelství COSMOPOLIS - GRADA  2019   www.grada.cz


Provaz lží

Christopher J. Yates, Nakladatelství COSMOPOLIS - GRADA 2019 www.grada.cz

      Horký srpnový den roku 1982, idylická osada na sever od New Yorku. V horách, kde se zastavil čas, mezi skalnatými útesy a průzračnými ledovcovými jezery, se odehraje strašlivý a zdánlivě nesmyslný zločin. Známe oběť, známe pachatele. Ale proč se to všechno stalo, se nikdy nikdo nedozvěděl.

     O dvacet šest let později potkáváme Patricka a Anettu. Onen zločin je spojuje, ale Patrick nedokázal Anettě nikdy říct celou pravdu. Ani ona k němu nebyla zcela upřímná. Jednoho dne se v Patrickově životě znovu objeví Matthew, který chce klubko lží, započaté onoho letního dne, konečně rozplést. Ale odpuštění se nedočká ...

 ................................

     Z myšlenek na hledání práce ho bolí hlava, celá ta situace mu rychle začíná připadat ponižující. Tak ponižující, jak by asi někomu připadal pohled na něho samého, jak stojí nahý ve vaně, hadici vysavače na dosah, bledé tělo pokryté krátkými odstřižky tmavých vlasů.

      Představa o Stodole U Červeného losa, získává v jeho hlavě každým dnem na přesnosti. O vnitřním uspořádání restaurace už má jasno celkem dlouho, takže se jeho předstaivost vydává dál a dál ven. Za stodolou vidí svažitou louku, která nakonec dostoupá až k jabloňovému sadu. Nejbližší sousedé restaurace jsou profesoři na penzi, kteří bydlí v přestavěné bývalé škole a každý čtvrteční večer si rezervují stejný stůl.

      V reálném světě jejich bytu se Patrick začne starat i o ostatní domácí práce mimo kuchani, což znamená propistit jejich uklízečku - už tu není nic, co by bylo potřeba uklidit. Má strach, že udělá scénu, ale je to ještě horší, jejich uklízečka pláče a opakuje, jak krásný je to byt a jak je vděčná, že tady může uklízet. Anetta říká, že propustit Martu byla chyba, že si Patrick brzy najde práci a potom bud potíž najít takhle dobrou uklízečku.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :