Projekt pes (ten můj)

Lucie Hlavinková, nakladatelství Albatros 2017


     Moje spolužačka Monika se má úplně nejlíp na celým světě, protože má dům plnej psů odshora dolů. Její máma totiž pracuje jako cvičitelka psů pro nějakou organizaci, co vychovávaj psy pro postižený lidi. Pro moje účely naprosto úžasnej zdroj pomocníků! Zajímavý taky je, že přestože je Moniččina máma malá, jen o malinký kousek větší než já, má u psů neskutečnou autoritu, a když promluví, poslechne ji i ten nejbláznivější.

      S Monikou se známe už od první třídy, ale pravda je, že jsem si jí dřív zrovna moc nevšímal, protože jsem nechtěl kamarádit s holkou. Vůbec jsem měl ze začátku problém kamarádit se aspoň s někým. Moniky jsem si poprvé všiml vlastně až tehdy, když měla před třídou přednést referát z přírodovědy. Každej dostal nějaký zvíře a když učitelka zahlásila "pes domácí", Monika se hlásila tak, že div nevypadla z lavice. Příští týden předvedla tak neuvěřitelnou přednášku, že jsme všichni otevřeli pusu a nestačili se divit. Věděla o psech úplně všechno!

......................................

      Vítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros z roku 2016 o nejlepší příběh na téma : "Na světě je přece krásně".

................................

      Jenda má na světě jen jedno jediné přání - mít psa. Jenže jeho rodiče jsou zásadně proti. Jediný, kdo ho chápe, je babička, které se už ale všechno tak trochu plete ... A tak s pomocí kamarádky Moniky, jejíž máma cvičí asistenční psy, vymyslí rafinovaný plán, aby rodičům dokázal, že psi můžou být strašně užiteční. Způsobí tak celou řadu vtipných a absurdních situací a možná, možná nakonec dostane i psa ...

Nakladatelství Albatros 2017

www.albatrosmedia.cz