Profesní videorecepty - pro restaurace, bistra, jídelny, hotely ...


     Všechny videorecepty v této rubrice jsou určeny samozřejmě i pro domácí vaření a domácí hospodyňky a kuchařky - ale točím je tak, aby se z nich mohli inspirovat kuchaři a kuchařky v restauracích, hotelech, jídelnách, stravovacích střediscích a pod ...., protože zde je technologie vaření jiná, než doma.

       Osobně vařím doma celý život a tři roky jsem nabíral zkušenosti jako kuchař ve třech restauracích a jedné hotelové kuchyni, takže mohu porovnat a srovnat - a jako kameraman a střihač také natočit a dát Vám k dispozici ....

       Poslední dva roky také vymýšlím a natáčím autorské recepty s kvalitními asijskými ingrediencemi (rýže, nudle, omáčky, oleje, koření i  pomůcky pro vaření), které do Čech dováží e-shop  www.asiafood.cz proto v rubrice "Asijská inspirace" najdete nejen nejrůznější jídla pro restaurace s chutí a vůněmi Asie (Čína, Japonsko, Vietnam, Korea, Indie a pod ...), ale i přímé odkazy na konkrétní použité ingredience z tohoto e-shopu.

      U asijských jídel je to jiné v tom, že by si hodně restaurací, jídelen, ale i bister, či stánků s fastfoodem rádo přidalo do menu něco nového a exotičtějšího - ale málokdo se opravdu vyzná v tom, co je na trhu za přísady, koření, omáčky .... co je k čemu a co je na co ....

      Proto začínám s videorecepty pro profesionální kuchaře v rámci asijských ingrediencí. Nejsou to tradiční asijské recepty - nabízím pro inspiraci jídla, ve kterých využijete místní české suroviny (maso, ryby, zeleninu, ovoce) a asijské koření, omáčky, oleje, přísady a přílohy. V této rubrice Vás naučím porozumět přísadám asijské kuchyně, které si koupíte běžně v ČR a tomu, jak s nimi dobře vařit ve své restauraci, penzionu, hotelu, jídelně, lázních, nebo jak obohatit nabídku svého stánku u koupaliště, nebo pouličního bistra. Jakékoli recepty, které tu najdete, můžete zcela volně a zdarma použít, můžete si je i upravit a přizpůsobit svým potřebám. Vše je zcela bezplatné.

       Díky spolupráci s eshopem  www.asiafood.cz s jehož produkty vařím před kamerou již dva roky, vám mohu do této rubriky vkládat dva až tři nové originální videorecepty týdně a také vám v rubrice "asijské ingredience" představím postupně vše, co si na tomto e-shopu můžete pro své vaření zakoupit (marinády, omáčky, koření, soli, oleje, octy, rýži, nudle, kokosové produkty, houby a pod ....).

      Po asijské kuchyni přijde na řadu i klasická česká (hlavně jídla krajová, regionální a méně známá) a pak francouzská a italská, které mám osobně moc rád a do našich restaurací se velmi hodí.

                                                                                                                   Jaroslav Polák 2022

Česká klasika - připravuji
Francouzská inspirace - připravuji
Italská inspirace - připravuji