Proč muži milují potvory

Sherry Argovová, Nakladatelství Motto, Albatros média a.s.  2017


  • Chovejte se, jako byste byla výhra v loterii a muž rád uvěří.
  • Největší rozdíl mezi hodnou holkou a potvorou je strach. Potvora dává muži najevo, že se života bez něj nebojí.
  • Přitažlivost je z padesáti prodent to, co máte a z padesáti procent to, co si druzí myslí, že máte.

Proč muži milují potvory - a hodným holkám zůstanou oči pro pláč?

     Název i obsah knihy zahrnují to, co si většina žen myslí, ale nahlas to nikdo neříká. Zaručeně každá žena si připadá trapně, když po nějakém muži přehnaně touží. Každá žena zažila situaci, kdy o ni někdo usiloval, ale jakmile ji získal, jeho zájem okamžitě opadl. Každá žena ví, co to znamená, když ji muž považuje za jistou, či jinak řečeno za samozřejmost. Tyto problémy jsou společné ženám svobodným i vdaným.

     A proč tedy muži mají rádi potvory? V první řadě si vymezme rozdíl mezi hanlivým významem, s nímž se slovo "potvora" obvykle používá, a způsobem, jakým s ním nakládáme v této knížce. Žena, o níž v této knížce píšu, je milá, ovšem zná svou hodnotu a opírá se o vnitřní sílu. Nevzdává se, nehoní se za mužem svých snů, aby před ním padla na kolena a prosila ho, aby ji měl rád. Dokáže se zastat sebe samé a ví, kým je.

     Ví, co chce, ale odmítá dělat kompromisy, jen aby toho cíle dosáhla. Ovšem v žádném případě neztrácí svoji ženskost. Je jako "Ocelové magnolie" - krásná napohled a skálopevná uvnitř. Ženskost používá ke svému vlastnímu prospěchu. Neznamená to, že by využívala, nebo zneužívala muže, kdepak. Tahle žena hraje fér hru. A má jednu věc, kterou hodné holky postrádají : "racionální rozum". Nenechává se unášet romantickými přeludy a fantaziemi. Právě rozum jí říká, kdy má začít uplatňovat svou moc a kdy ji může nechat spát. Kromě jiného dokáže i pod tlakem okolností zachovat klid.

Nakladatelství Motto, Albatros média 2017

 www.motto.cz      www.albatrosmedia.cz