Příručka Alexanderovy techniky

Richard Brennan,  Nakladatelství ANAG 2017    www.anag.cz      Často se říá, že problém s lidským tělem tkví v tom, že k němu nemáme k dispozici žádnou uživatelskou příručku. Kdybychom ji měli, život by byl mnohem snazší. Cílem této knihy je vyjít trochu vstříc naší potřebě porozumět sami sobě a tomu jak fungujeme. Pomocí Alexanderovy techniky budete moci vnést do svého života více naplnění. Budete-li nyní se svým tělem zacházet s větší péčí a uvědoměním, bude vám později lépe sloužit.

      Kvůli stresům a nárokům moderního života jsou naše svaly v permanentním napětí, což narušuje naši přirozenou rovnováhu a koordinaci. Toto svalové napětí však může přerůst v chronický problém v důsledku mentálních, emočních a fyzických životních požadavků - a pokud se v těle zafixuje, deformuje naši tělesnou strukturu a přispívá k řadě zdravotních problémů, které jsou v dnešní společnosti stále častější.

      Zmíním-li se před někým, že vyučuji Alexanderovu techniku, často se ten člověk okamžitě narovná, prohne se v zádech a ramena stáhne dozadu v domnění, že právě zlepšil svůj tělesný postoj tak, jak je to učili ve škole. Od Aledanderovy techniky však nemůže být nic vzdálenějšího. Držení těla je daleko komplexnější záležitost, než pouhé rady jak rovně stát, či sedět. Je to způsob, jak své tělo při každodenních činnostech podpíráme a vyrovnáváme vůči všudypřítomné gravitační síle.

      Stručně řečeno, lidské tělo je důmyslný antigravitační mechanismus, přesto však většina z nás jeho přirozené fungování nevědomky narušuje. Podle mého názoru je to hlavní důvod, proč miliony lidí v celém západním světě trpí vysilujícími bolestmi zad.

........................

       ALexanderova technika je vysoce efektivní způsob, jak uvolnit svalové napětí v celém těle. Naučíte se novému způsobu sezení, postoji i postavení těla při pohybu, jenž bude klást menší odpor na vaše svaly, kosti a klouby, které tak nebudou vystaveny nadměrné míře stresu. nechte se vést technikou a cvičeními z této knihy a budete se pohybovat bezbolestně a s lehkostí.