Příměstské tábory TV Mozaika

Příměstské tábory pro děti 12 - 17 let v Praze s tématikou video tvorby a fotografování / a pro děti 14 - 17 let s tématikou sebeobrany a survivalu

     Internetová televize Mozaika EU (zapsaný spolek) připravuje jako součást své nabídky kurzů od konce roku 2018 pravidelně organizované "příměstské tábory" v Praze. Tábory budou dvojího druhu - jeden se zaměřením na video tvorbu a fotografování (pro děti od 12 do 17 let), druhý na výuku sebeobrany a survivalu (jak se chovat v přírodě, jak řešit různé situace krize - pro děti od 14 do 17 let). Ředitel televize Jaroslav Polák se sám zúčastnil během svého života mnoha letních, dětských (a dříve pionýrských) táborů ČR i na Slovensku - jako dítě, praktikant, oddílový vedoucí, v posledních letech jako táborový kameraman a lektor video tvorby na  táborech Agentury 7 a táborech OKO agentury Eldorádo a má s programem pro děti bohaté zkušenosti. Stejně tak má mnohaleté zkušenosti s vedením workshopů a kurzů video i foto tvorby, herectví před kamerou a moderování - a dvacetileté praktické zkušenosti s výukou sebeobrany a survivalu - dospělých i dětí.


     V tomto okamžiku (léto 2018) začínáme toto  rozhodnutí realizovat - a prvním krokem je příprava organizačních podkladů, výběr spolupracovníků, příprava tématického obsahu, prostředků, vybavení i míst. Oslovíme i přes naše sociální sítě širokou veřejnost z Prahy a okolí, jaké mají na tyto tábory požadavky, co se jim kde osvědčilo a co naopak ne a o jaké termíny táborů (celoročně) mají zájem - budeme tyto tábory organizovat nejen o velkých letních prázdninách, ale i během těch menších (zimní, jarní a pod ...) a o delších svátcích a volnech, kdy tím rodičům pomůžeme řešit program jejich dětí.

     Napište nám na mailovou adresu :  kurzy@mozaikatv.cz nejen vaše zkušenosti, nápady a požadavky, ale i termíny, o které byste předběžně stáli. Pokud máte s námi zájem spolupracovat i jako vedoucí, (placená spolupráce) napište nám o sobě základní informace s fotografiemi (starší 18ti let z Prahy a okolí).


     Během tohoto léta vytvoříme organizaci, délku táborů, programovou náplň a pod ... podle přání rodičů a v termínech, o které budou v Praze nejvíce stát. Všechny spolupracovníky a spolupracovníky si předem prověříme a důkladně proškolíme, nestane se, že by vaše děti vedl nějaký narychlo sehnaný brigádník. Strava bude profesionálně připravována v partnerských restauracích vždy s ohledem na věk dětí i na případné dietní požadavky (bezlepková strava a pod ...). Vždy bude s námi proškolený zdravotník/zdravotnice dospělého věku. Na každých deset dětí bude jedna dospělá osoba. Časově (příchody dětí a jejich odchody) se i přizpůsobíme opět rodičům a jejich potřebám. Jakmile s vámi na základě vašich ohlasů vytvoříme dopředu kalendář termínů táborů (od podzimu 2018), dáme na tuto www stránku podrobný popis programu, cen i možností závazného přihlášení.


     Naše příměstské tábory nebudou samozřejmě pouze o práci s videokamerou, fotoaparátem, nebo o výuce sebeobrany a přežití. Kromě této základní náplně s námi vaše děti poznají krásy, zajímavosti i historii Prahy, podle počasí jim nabídneme sportování, koupání, výlety za Prahu do zajímavých míst a lokalit, budeme spolupracovat i s dílnami a lektory výtvarmého směru (malování, keramika, práce s různými materiály), uvažujeme i o přidané výuce a komunikaci v angličtině a francouzštině a pod .... Rádi se necháme i inspirovat vašimi nápady :-)