Příměstské tábory - Štětí - termíny


     Letošní "příměstské tábory" pro děti od cca 9-10 do 17-18 let budou ve stylu výletu do přírody okolo města Štětí (o dopravě do Štětí níže na této stránce). Počet účastníků je omezen deseti dětmi, které budou vždy doprovázet min. dva dospělí instruktoři (muž a žena) a případně i praktikant/ka.

      Přespání je vždy v přírodě (vyžaduje to mít základní vybavení, tedy karimatku, spacák, batoh na záda, oblečení a pár dalších drobností, jejichž seznam obdržíte předem - hygienické potřeby, baterka, hrnek na vodu, lžíce a pod ...) V případě nepříznivého počasí (vytrvalý déšť, bouřky, silné větry ... ) je zajištěno přespání ve Štětí v suchu a teple.

    Programově vám při vašem přihlášení vždy nabídneme možnosti a podle vašich odpovědí a zájmu budeme teprve postupně upravovat konkrétní program u konrétních termínů. Na výběr je například vaření v přírodě, fotografování a videotvorba, ilmové herectví a reportážní TV moderování, sebeobrana, první pomoc, poznávání české přírody, rostlin a stromů, tábornické dovednosti a pod., sportování, modelování a tvořivé ruční práce ....

Termíny pro rok 2019  -  postupně bude připisován konrétní program každého termínu, základem všech je pobyt v přírodě s přespáním venku a to, jak bude program konrétně vypadat, se odvine od přání zúčastněných dětí i rodičů, kteří budou moci toho sami předem ovlivnit.

15 - 16 - 17. červenec (pondělí až středa)

29 - 30 - 31. červenec (pondělí až středa)

5 - 6 - 7. srpen (pondělí až středa)

12 - 13 - 14. srpen (pondělí až středa)

19 - 20 - 21. srpen (pondělí až středa)

26 - 27 - 28. srpen  (pondělí až středa)

7 - 8. září (sobota až neděle)

14 - 15. září  (sobota až neděle)

21 - 22. září  (sobota až neděle)


Doprava do Štětí :

     Štětí je menší příjemné městečko mezi Mělníkem a Litoměřicemi na pravém břehu Labe. Spadá ještě do šestého pásma MHD Praha (PID).  Z Prahy sem jede přímý autobus pražské MHD linka č. 369 od stanice metra "Ládví" (trasa C - červená, z centra směr Letňany). Vlakem můžete jet z Prahy přímo po levém břehu Labe do "Hněvice" - směr Ústí nad Labem, nebo po pravém břehu Labe s přestupem ve Všetatech - směr Mělník a "Štětí", dále Litoměřice.  Autem z Prahy vyjedete na Proseku na dálnici D8 a buď pojedete přes Líbeznice do Mělníka, nebo přes Mělník - na Liběchov a z Liběchova do Štětí. Ve Štětí je vždy sraz na "Novém náměstí" u supermarketu Tesco - který je otevřen každý den, takže se dají různé zásoby, voda a pod ... dokoupit až přímo na místě, stejně jako pro "zapomětlivé" je v patře nad Tescem veliká prodejna se zbožím od vietnamců - dobře zásobená vším možným, od prádla, triček, ponožek, bot, batohů, přes drogerii a kosmetiku, baterie, papír a psací potřeby až po domácí potřeby, hrnky, hračky a pod ... (kdyby jste na místě zjistili, že vaše dítě něco postrádá). Sraz je vždy na tomto náměstí, ale po přechozí domluvě jsme ochotni vaše dítě vyzvednout (a po akci naložit) osobně i u autobusu (autobusvé nádraží je i konečná busu 369 z Prahy - cca 5 minut chůze od náměstí), nebo u vlaků (vlaková stanice Štětí i stanice Hněvice jsou na opačných stranách od náměstí ve vzdálenosti cca 2 km, v obou staví jako osobní vlaky tak rychlíky). Vždy se vás konkrétně zeptáme, jak dítě přijede a jak zase odjede, zda přijde samo, bude někým přivezeno a odvezeno a pod ... a budete to uvedeno i v příhlášce dítěte. Pokud bude příchod dítěte samostatný, vždy vám ihned s jeho příchodem osobně zatelefonujeme, že v pořádku dorazilo a pokud jej posadíme po akci na bus, nebo vlak, opět vám zatelefonujeme, že je vaše dítě již na cestě, kdy a jak odjíždí.


Zajímavá a doporučená další videa z autorské produkce naší televize NET-TV Mozaika EU :