Příměstské tábory s výukou sebeobrany

pro děti (chlapce i dívky) od cca 12 do max. 18 let  /  6.-9. červenec 2020 a 17. - 20. srpen 2020


       Zveme chlapce i dívky dobrodružnější povahy (ve věku 12 - 18 let) na čtyřdenní příměstský tábor v přírodě s výukou praktické sebeobrany, základů přežití v přírodě (lese) - tři noci v lese pod širákem, vaříme si sami, trénujeme sebeobranu a podle počasí se koupeme, poznáváme přírodu, hrajeme hry - vše pod dozorem zkušených dospělých lektorů a lektorek. Od pondělí do čtvrtka - jeden termín v červenci, druhý v srpnu 2020.  Počet účastníků je omezen na maximálně 20 na jeden termín, přihlášky bereme již nyní.

       Program poběží od pondělního rána, kdy bude sraz zúčastněných ve Štětí (možnost převzetí dětí v Praze na metru Ládví, odkud jede přímý autobus pražské MHD - linka 369 - až do Štětí na autobusové nádraží, kde bude sraz všech). Štětí je v blízkém dosahu autobusové i vlakové dopravy z Prahy, Mělníka, Kralup nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Litoměřic, Lovosic, Ústí nad Labem, Děčína .... je blízko též České Lípy, Mladé Boleslavi, Neratovic, Brandýsa nad Labem a pod .... Končíme ve čtvrtek v odpoledních hodinách opět na autobusovém nádraží ve Štětí (možnost individuální domluvy a odvozu busem dětí do Prahy na metro Ládví, nebo doprovodu ve Štětí na vlakové stanice Štětí, nebo Hněvice a posazení na vlak s telefonickým oznámením rodičům).

       Účastník/účastnice tábora bude 24hodin denně pod dohledem a dozorem dospělých lektorů (na každém turnusu min. jedna dospělá lektorka - žena), kteří mají s podobnými akcemi zkušenost, umí poskytnout první pomoc a pod ...

       Stravování proběhne formou vlastního vaření, což bude i jedna ze složek výukového programu - opět pod dohledem dospělých lektorů. Veškeré vybavení pro vaření dodáme my, stejně jako vždy autem přivezeme na místo čerstvé potraviny a čerstvou vodu na pití i na umytí. Dodáme i základní hygienické potřeby. Děti budou mít snídani, dopolední svačinu, teplý oběd, odpolední svačinu, teplou večeři, malou studenou druhou večeři. Každé dítě bude mít k dispozici denně min. 2litry pitné balené vody, ráno bude teplý čaj, v průběhu dne dle počasí a potřeby.

      Program tábora - především výuka základů sebeobrany formou bezpečných tréninků a nácviku v přírodě (les, louka ...), praktická výuka přežití v přírodě (přístřešek, základy bezpečí, odpovědné zacházení s ohněm při vaření, poznávání přírody a zásady ohleduplného chování k ní, poskytnutí základní první pomoci při drobných zraněních, přivolání pomoci a péče o zraněnou osobu při vážnějších nehodách). Dále různé hry, soutěže, opékání vuřtů, povídání si a pod ....

      Děti přespí tři noci v přírodě - pokud by bylo vysloveně nepříznivé počasí, je připraveno náhradní ubytování v klubovně turistického oddílu "Tuláků" ve Štětí. 

Cena za účastníka/účastnici čtyřdenního příměstského tábora je 2.400,- Kč.

Tato cena obsahuje stravu po celé čtyři dny (6x denně + pitná voda), dospělé lektory (dva až čtyři, min. jedna dospělá žena), kompletní program 24 hodin denně, veškeré vybavení na program, výuku, hry, vaření, dopravu potravin a vody.

Cena neobsahuje dopravu účastníka/účastnice na místo srazu (Štětí, autobusové nádraží) a zpět z něj.6. - 9. červenec 2020

okolí Štětí

Zde po realizaci tábora v daném termínu najdete fotodokumentaci akce i komentáře účastníků a účastnic.

17. - 20. srpen 2020

okolí Štětí

Zde po realizaci tábora v daném termínu najdete fotodokumentaci akce i komentáře účastníků a účastnic.