Nová soutěž TV Mozaika : Poznávej Evropu

Soutěž v kreativním psaní a moderování pro děti i dospělé z celé ČR


Nová zábavná i poznávací soutěž pro děti, teenagery i dospělé, pro muže i ženy, mebo moderátorská dua.

     Samotná soutěž má velice jednoduchá pravidla i obsah - soutěžící si připraví svou vlastní reportáž v rozsahu vyhlášeného tématu (tedy si ji vymyslí, sestaví, napíše a naučí se ji, aby ji mohl/a odříkat před kamerou), společně s televizí Mozaika ji natočíme, sestříháme a zveřejníme (to vše na náklady naší televize, o vše technické se postaráme my, od mikrofonu ve vaší ruce po sestřih a doprovodnou hudbu s autorskými právy) - a podle odezev od diváků a sledovanosti - i našeho ohodnocení vaší kreativity - vybereme výherce a odměníme jej hodnotným dárkem v zajímavé podobě.


Podrobněji :

  1. Soutěž je o vaší tvořivé kreativitě při vymýšlení reportáže. Můžete svou reportáž uchopit vážně i zábavně, umělecky i sportovně, můžete použít formát zprávy, rozhovoru i dokumentu (zpráva o nějaké proběhlé zajímavé akci s ukázkami a okomentováním, rozhovor se zajímavým člověkem, nebo i více lidmi, dokument například o historické památce, zajímavém objektu, novém sportovním středisku a pod ...).
  2. Téma si vymyslíte, připravíte a napíšete jej do podoby scénáře (u rozhovorů stačí popsat hosta, či hosty, prostředí a otázky, u dokumentů je třeba vypsat údaje, názvy, jména a fakta, která chcete použít) a ten odešlete spolu s údaji o sobě (jméno, věk, odkud jste, kde a kdy chcete svou reportáž natáčet, fotografii své tváře, telefonní a mailový kontakt na sebe, pokud je vám méně než 16 let, telefonní a mailový kontakt na rodiče)  na náš redakční mail :  redakce@mozaikatv.cz  Obratem se vám ozveme z redakce a domluvíme technický průběh natáčení s vámi.
  3. Na místě natáčení bude náš kameraman/kameramanka s kamerou, do ruky vám dá mikrofon, naučí vás, jak do něj mluvit, jak se dívat do kamery, jak stát, nebo se pohybovat a natočít to, co jste si vy připravili - co konkrétně, to je jen na vás. Pro vás je důležité, abyste si připravili nápad, navrhli kde se bude točit, připravili si, co budete říkat - a naučili se to zpaměti, nebo při složitějším textu částečně z paměti, částečně z papíru. Samotné natáčení probíhá po kouscích/částech textu, pokud něco zkazíte, opravíme to, dokud to nebude správně, poradíme, pomůžeme.
  4. Po natáčení natočený materiál natočíme a zveřejníme. Vy můžete vaši reportáž, která bude veřejně umístěná na našem You Tube kanálu, ve všech našich "Facebook stránkách a skupinách" a na našem webu : www.mozaikatv.cz volně šířit mezi svými přáteli, kamarády a známými. V redakci budeme na konci každého období vyhodnocovat tři kritéria : 1) celkovou sledovanost vaší reportáže na You Tube TV Mozaika 2) reakce diváků na internetu na vaši reportáž 3) naše vlastní hodnocení vaší originality a kreativity při tvorbě, přípravě a samotné realizaci natáčení. Podle toho budou soutěžící v daném kole vyhodnoceni a vybrán vítěz/ka jednotlivého kola a kategorie (do 16 let / nad 16 let).

Úvodní soutěžní kolo :  od 12. září do 30. listopadu 2018  -  téma : Praha

kategorie  :  1) soutěžící do 16 let    -    2) soutěžící nad 16 let - včetně šestnáctiletých

(Rozhodující je datum narození a den natáčení reportáže)

Praha - historie, současnost i budoucnost, architektura, lidé, společnost, kultura, sport - cokoli v tomto rozsahu. Natáčení je omezeno na Prahu, ale soutěžící může být odkudkoli z ČR.  Minimální délka soutěžního videa : 5 minut čistého času - max. délka soutěžního videa : 30 minut čistého času.

Hlavní cena : 

1) kategorie : odměna 2.000,- Kč na nákup dárků v Praze na Vánočních trzích a natočení reportáže o Vánocích v ČR

2 kategorie : odměna 200 Euro (cca 5.000,- Kč) na nákup dárků a natáčení reportáže na některém z Evropských vánočních trhů v prosinci 2018 na náklady naší televize


Kdo všechno se může této soutěže zúčastnit :

      Zcela kdokoli, od dítěte (do 16 let přihlašují dítě rodiče a u dětí do cca 13-14 let je požadována přítomnost rodiče u natáčení - u starších dětí je doporučena) po studenty až dospělé - i seniory a seniorky jakéhokoli věku. Soutěž podporuje zájem o poznávání určité lokality, v úvodním kole je tématem naše hlavní město Praha, v dalších kolech se podíváme i do jiných částí ČR a případně Evropy. Není vůbec nutné mít s moderováním, či natáčením nějaké zkušenosti, či praxi - připravte si reportáž o tom, co zajímá právě vás, co právě vám přijde úžasné, nebo rozhovor s člověkem, který je podle vás unikátní a něco umí, dovede, zná, nebo dělá - a vše technické zajistíme na místě natáčení my a moderovat vás naučíme a vše vám na místě ukážeme. Vaši soutěžní reportáž také na naše náklady kvalitně a profesionálně sestříháme, opatříme doprovodnou hudbou s autorskými právy (tu vám i necháme si vybrat) a zveřejníme na internetu.


Pokud máte jakékoli dotazy k soutěži, napište nám je - nebo se rovnou do soutěže přihlašte (v průběhu září, října až do 10. listopadu) - na mailu : redakce@mozaikatv.cz   Úvodní kolo soutěže právě začíná - TEĎ!

Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU :