Pouštní včela

Veronika Matysová, Nakladatelství Brána 2017


     Adam vzal zevnitř za kliku a zavřel za sebou dveře. Sehnul se ke kufru, zvedl ho a položil si ho na postel. Odepnul zip a odklopil víko. Moc toho s sebou neměl. Pár kusů oblečení, pár knih a hlavně svoje deníky. Z jakéhosi důvodu trvali na tom, že si je má s sebou vzít z Washingtonu, ačkoli byl připravený je zahodit, protože mu jen připomínaly, do jaké bídy jeho život zabředl. Došlo mu, že přesně to byl ten důvod, proč chtěli, ať je má u sebe.

     Jen jednu věc záměrně v kufru ponechal. Diktafon, maskovaný jako tmavomodré psací pero. Dostal jej k vánocům v rámci hry na Tajného Santu - kolegové v práci přinesli každý nějaký dárek a ty se pak anonymně rozdávaly. Byla to jedna z hloupostí, které prakticky za babku koupíte na eBay. Přestože patřilo mezi podařenější dárky, nikdy pro něj neměl využití a pero zůstávalo ve spodní zásuvce stolu vedle dalších nepotřebných drobností.

..................................................

     Adam Navrátil, narozený v Americe českým rodičům, přijíždí do Prahy hledat své kořeny. Potká zde osudovou, ale nešťastnou lásku, která ho přiměje podívat se pravdě do očí - všechny jeho vztahy končí katastroficky. Po zradě nejlepšího kamaráda se Adam vrací do USA, kde propadá depresi a posléze i alkoholu. V tom okamžiku ho zastihne kontroverzní výzva z Bílého domu, určená všem potenciálním sebevrahům a Adam se nechává najmout do tajné operace CIA Pouštní včela.

Když včela bodne, zemře ... Zvítězí v Adamovi vůle žít?

Nakladatelství Brána 2017     www.brana-knihy.cz