Portréty květin

Anna Mason  -  Nakladatelství Zoner Press Brno  2015   -   www.zonerpress.cz


Portréty květin

Anna Mason - Nakladatelství Zoner Press Brno 2015 - www.zonerpress.cz


     Pokud čtete tuto knihu, patříte bezesporu k lidem, kteří v přírodě nacházejí inspiraci. Já se většinou rozhodnu malovat právě ve chvíli, kdy zahlédnu nějakou květinu, která se mi líbí, ať už je to růže u nás v zahradě, jejíž zářivé barvy přitahují pozornost, nebo úžasná záplava květin v parku, která je znamením přicházejícího léta.

      Právě tento obdiv nás inspiruje k tomu, abychom malovali květiny, abychom se pokusili zachytit jejich pomíjivou krásu na papír a vychutnali si jak samotný proces malby, tak i výsledný obraz.

     V realistické malbě jde především o věrné zachycení krásy, kterou kolem sebe vnímáme. Aby namalovaná květina vypadala jako živá, je nutné pečlivě vypracovat všchny detaily, věrně vystihnout její barvy a zachovat přirozené aranžmá. Abychom tohoto docílili a opravdu se naučili vidět to, co je třeba na papír přenést, musíme na předlohu pohlížet trochu jinak, než jsme v běžném životě zvyklí.

      Do této knihy jsem zahrnula popisy různých technik akvarelu, které používám k vystižení barev a detailů svých předloh a také návod, jakým způsobem nahlížet na kompozici před sebou, abyste dosáhli opravdu realistických výsledků. Právě správný náhled na věc je ze všeho nejdůležitější. V této knize vás seznámím s mojí specifickou technikou malby, která ovšem zdaleka není jediná možná. Popravdě řečeno, každý malíř pracuje s barvami trochu jiným způsobem, v technice akvarelu ve skutečnosti existuje jen několik málo závazných pravidel, proto ve chvíli, kdy se naučíte na předlohu dívat tím správným zůsobe, si už s malbou můžete hrát dle libosti a zkoušet různé postupy, dokud nenajdete ten, který vám umožní dosáhnout nejlepších výsledků a zároveň - což je nejdůležitější - vás bude opravdu bavit.


Další zajímavá a doporučená videa z orizinální autorské produkce NET-TV Mozaika EU: