Portrét - Headshot

Peter Hurley, Nakladatelství Zoner Press Brno 2017      www.zonerpress.cz


Portrét - Headshot

Peter Hurley, Nakladatelství Zoner Press Brno 2017 www.zonerpress.cz


     Headshot - portrétní snímek, který se zaměřuje primárně na oblast obličeje, často důležitý pro herce jako hlavní fotografie jejich portfolií. Není to zase tak dávno, kdy jediní lidé, kteří potřebovali mít vyfotografovaný headshot, byli právě herci. Dnes je ale doba úplně jiná. Máme Facebook, Twitter, Linkedin a Instagram, máme moře sociálních sítí a firemních prezentací. A hádejte, co je všude potřeba. Přesně tak - portrét, headshot. Nikdy po tomto druhu snímků nebyla taková poptávka, jak dnes a unikátní styl a přístup k jejich fotografování udělal z Petera Hurleyho nejvyhledávanějšího fotografa headshotů na zemi.

     V knize "Portrét - headshot" vám Peter odhalí technické aspekty fotografie, ukáže vám, jak přesně rozmístit světla a jak fotografovat, abyste zvládli pořídit stejně kvalitní snímky, jako jsou ty jeho. Od použité techniky a nastavení fotoaparátu po propojení s počítačem a využití různých nástrojů, které pomohou při následné editaci.

     Peter před vámi nic neschovává, nenechává si nic pro sebe. V závěru knihy dokonce prozrazuje konkrétní fráze a příkazy, pomocí kterých své klienty při fotografování vede. Tato kniha je jednoduše unikátní a po jejím přečtení se zásadně změní váš přístup k portrétní fotografii. Je navíc psána čtivou formou a okořeněna spoustou příběhů z různých Peterových focení a z jeho fotografických začátků.


      Tahle kniha je naprosto úžasná. Je to vlastně jeden super návod na to, jak fotit, co všechno brát do úvahy, autor popusuje spoustu triků a to takovými slovy, že mu každý čtenář musí bez problémů rozumět. To není kniha, to je výpověď a zpověď světově uznávaného fotografa dohromady. Nemůžu ji dát z ruky!


Nenechte si ujít originální videa z produkce naší televize :