Polévky ze Svatojánu

Eva Francová  -  Nakladatelství Motto, Albatros média a.s. Praha   www.motto.cz   www.albatrosmedia.cz


Polévky ze Svatojánu

Eva Francová - Nakladatelství Motto, Albatros média a.s. Praha www.motto.cz   www.albatrosmedia.cz 


        Recepty na desítky polévek, rozdělených podle ročního období (jaro, léto, podzim a zima). Polévka česneková, kopřivačka, kedlubnovka, polévka z jarních bylin, chřestová, kmínová s hlívou, miso polévka se žampiony, rajská se sójou a rýží, bílá polévka s koprovým pestem, hrachová polévka s kedlubnami a mangoldem, papriková, cizrnová s vločkami - krémová fazolová, zeleninová s kuskusem, bramborová se špenátem, cuketová po indicku, mrkvová, květáková, polévka z patisonu, žlutá polévka, cuketová s pórkem, polévka ze zelené čočky, pečená batátová polévka - polévka z dýně a jedlých kaštanů, westfálská polévka, slovácká zelná polévka, kroupová, celerový krém, dýňová s rajčaty, růžová polévka, pórkový krém s tempehem - zimní hrstková polévka, hrachová se zeleninou, zarathrustova bramborová polévka, couračka, polévka s topinambury, chudá bramboračka, zelná s kroupami .... a mnohé další na více než 200 stranách polévkové kuchařky Evy Francové.

     Úvod knihy: Polévky v naší kultuře vořily vždy základ jídelníčku, vlastně bychom mohli říct, že první polévky se objevily s vynálezem ohniště. Ve vodě můžete povařit cokoliv jedlého a získáte syté jídlo, které zažene hlad i žízeň. Polévka může dokonce i léčit, to když přidáte zeleninu a bylinky s blahodárnými účinky na organismus, především na játra, naši nejvýkonnější vnitřní továrnu.

     Polévky zdaleka nemusí být pouze masové - a dokonce se obejdeme bez jakýchkoli živočišných produktů, nijak to nesníží zdravotní a výživový přínos polévek. Právě naopak, poděkuje nám nejen naše tělo, ale i planeta, která dostává od lidí nevybíravě zabrat.

Polévka je grunt, říkávaly s oblibou naše babičky. A měly pravdu. Můžeme jimi nahradit hlavní jídlo a cítit se sytí, plní energie a vitality. Polévky z této knihy jsou chutné, připravené ze zeleniny, luštěnin, obilovin a bylinek.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :