Photoshop a Lightroom

Dom Quichotte - Nakladatelství Zoner Press Brno a.s.  2017   www.zonerpress.cz


Photoshop a Lightroom

Dom Quichotte - Nakladatelství Zoner Press Brno a.s. 2017 www.zonerpress.cz


      Nezáleží na tom, zda je focení vaším koníčkem, nebo zda jste amatér, profesionál, digitální umělec, nebo retušér. Je jedno, jestli vaše snímky vznikají focením, nebo jen na počítači. Je jedno, jestli to uděláte vědomě, nebo nevědomě - jednomu kroku se během vyvolávání a zpracování obrázků stejně nevyhnete: obrazovému stylu. Protože i samotné rozhodnutí, zda má snímek být barevný, nebo černobílý, už definuje prvek obrazového stylu.
      Nehraje přitom roli, jestli na svém snímku pracujete celé hodiny, jestli provádíte pečlivou vysoce kvalitní retuš, při které musí vše dokonale sedět, nebo jestli trávíte dny promýšlením kompozice, renderujete náročné 3D objekty, nebo během několika málo minut musíte zpracovat hromadu fotek ze svatby. Je jedno, zda jste fanoušek rychlé, přímočaré a nekomplikované retuše, zda fotografujete výhradně krajiny, umělecké portréty, nebo prostě fotíte mobilem momentky.
       Všichni máte v ideálním případě představu, jak by měl váš snímek nakonec vypadat! Nebo se orientujete podle existujícího snímku, podle moderního vzhledu ze světa módy, nebo podle efektů z filmového, či reklamního průmyslu - či podle osobní nálady.
      Tato kniha vám pomůže! Pomůže vám realizovat vaše vize, pomůže vám napodobit určité obrazové styly, pomůže vám při hledání inspirace. Především vám však tato kniha pomůže pochopit, že obrazový "look" je aktivní součástí vašeho workflow. Je jedno, jestli snímek zpracováváte nebo ne, vždy nějaký obrazoý styl bude mít a ten - vědomě či nevědomě - propůjčí vašemu snímku určitý vzhled. Naučte se tento vzhled cíleně využívat, ovládat ho a chápat ho. Rozšiřte svůj repertoár o obrazový styl - není to zdaleka jen volba černobílé, sépiové, nebo nějaké barevné korekce! Nespokojte se s tím, jaké má fotoaparát předvolby!


Nenechte si ujít originální videa z produkce naší televize :