Perfektní fotografie - příručka pro samouky

Roberto Valenzuela, Nakladatelství Zoner Press Brno a.s. 2018  www.zonerpress.cz

 

Perfektní fotografie - příručka pro samouky

Roberto Valenzuela, Nakladatelství Zoner Press Brno a.s. 2018  www.zonerpress.cz


     Napsal jsem tuto knihu za velice specifickým účelem. Má to být příručka pro samouky, díky níž se naučíte, jak už se nenechat zastrašit světlem a pochopíte, jak jeho krásu ve fotografii využít bez ohledu na denní dobu. Naučíte se rozebrat jakékoli místo, abste našli jeho skrytý potebciál. A nakonec se naučíte, jak se popasovat s jakoukoli pózou a dosáhnout toho, že v ní kdokoli bude vypadat přirozeně a bezchybně. Pokud tuto knihu držíve v ruce, musí vám něco říkat už její původní název: "Picture Perfect Practice" (volně přeloženo jako "Trénink k perfektním fotografiím"). Trénink je zajímavé slovo, protože má pro různé lidi různý význam. Pro mě osobě je trénink životní styl. Procvičuju si všechno, co se chci naučit. Jsem v tom vytrvalý a vyplácí se mi to.

     Tato kniha vám má posytnout nástroje k tomu, abyste si jakoukoli scénu mohli prohlédnout a rozpitvat její potenciál pro focení. Poslouží vám jako příručka plná cvičení, v níž se naučíte, jak proměnit obyčejné předměty na ohromující prvky fotografie. Prostřednictvím promyšleného tréninku se naučíte být vynalézaví, co se týča vašeho okolí a světelných podmínek. Kde většina lidí uvidí jen bílou dodávku zaparkovanou na ulici, vy uvidíte její světlomet. Kde lidi uvidí obyčejnou kancelářskou budovu, vy si všimnete její geometrie, vzorů, symetrie a odrazů a budete přesně vědět, jak tyto vlastnosti začlenit do vašich fotek. Fotografie mne tak zajímá, protože mi připadá, že její kreativní potebciál je nekonečný.

      Stránky této knihy obsahují systematický program, který jsem vytvořil díky své fotografické zvědavosti. Všichni víme, že existují umělci, kteří dokážou vytvořit ohromné fotky kdekoli a kdykoli. Já chtěl mít tuhle schopnost taky! Velice respektuji uměleckou fotografii, protože podle mě vám umožňuje vytvářet vizuální kouzla. Ale fotografie je jako nezkrocený kůň. Když nemáte systém, trpělivost a obětavost nezbytné k tomu, abyste ji pochopili, uteče od vás a nechá za sebou naprostý zmatek. Ale pokud je zkrocená, odmění se vám víc, než si dokážete představit. A právě díky tomuto nadšení a touze vznikl učební systém, který se chystáte přečíst.

.................................................................................

     Přeměnit chaos rušného dne na něco krásného a jednoduchého se občas může zdát jako neuchopitelný úkol. Před objektivem se toho děje tak hrozně moc, rušivé pozadí, lidé, kteří nevědí, jak si stoupnout. Jak takovou situaci obrátit ve svůj prospěch? Roberto Valenzuela v knize "Perfektní fotografie" rozděluje umění fotografie na tři hlavní elementy - práce s lokací, pózování lidí a samotné pořízení snímku. Pokud spojíte tyto tři prvky, z problémů se stanou příležitosti a z nemožných fotografií součást vašeho portfolia.

     Tato kniha vám dá perfektní základ pro fotografování, zjistíte, jak přemýšlet nad fotografií a jak ji trénovat a jak se na fotografování připravit. Vše ostatní ale musíte udělat vy sami. Zvednout se a jít vše v ní popsané také vyzkoušet. Pokud to uděláte, stane se z vás fotograf, který bude schopný pořídit perfektní fotografie na opravdu jakémkoli místě, v jakémkoli světle a s jakýmkoli člověkem před objektivem.


Nenechte si ujít originální videa z produkce naší televize :