Pařížská švadlenka

Natasha Lesterová, nakladatelství METAFORA -  GRADA 2019   www.metafora.cz   www.grada.cz


Pařížská švadlenka

Natasha Lesterová, nakladatelství METAFORA - GRADA 2019 www.metafora.cz www.grada.cz 

     Další měsíc strávila Estella výzkumy. Pozorovala ženy, jak vystupují z metra, nebo utíkají na autobus, jak si spolu sedají k obědu. Pozorovala sebe, jak se ohýbá, aby změřila lem, dlouhé hodiny vysedává u šiího stroje - její obdobě psacího stroje. Zaznamenávala, co ženy nosí do společnosti ...

     Začínala chápat, jak velmi se estetické cítění amerických žen liší od Francouzek. Volány a elegantní finesy, po kterých Pařížanky tak prahly, jim moc neříkaly. Dávaly přednost jednoduchým liniím, lesk a vytříbenost měly být přímo součástí látky a jejího pohybu, ne něco šatům vnuceného a přidaného dodatečně. Přesně takové byly Estelliny zlaté šaty. teprve nyní si uvědomila, jak nezvyklé musely připadat ženám v Paříži.

 .........................

       Estella a Fabienne - dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví.

.........................

       Estella zalistovala stránkami. "Ale kdo tohle všechno navrhl? Nejsou tu žádná jména?"

     "Nikdo se neobtěžuje uvádět v magazínech jména amerických návrhářů. Nejsou důležitá", řekla Janie.

     "Jména návrhářů se neuvádějí?", opakovala Estella nevěřícně.

      Sam zavrtěl hlavou. "Ne. Claire Mccardellová musela své oděvy nazvat Towney Frocks. Když se zeptáš kohokoli na ulici, řekne ti, že šaty navrhuje Coco Chanel. Vsadím se, že by nedokázal jmenovat jediného američana."

      Estella vstala a začala přecházet v polokruhu kolem postele. "Což znamená, že nejde jen o výrobu šatů. Jde o to, přesvědčit lidi, že šaty ušité tady jsou v každém ohledu stejně dobré jako Chanel a že jejich návrháři si zaslouží, aby všichni znali jejich jména".


Doporučená videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našich dvou You Tube kanálů :