Pařížané


Co Pařížané říkají a co si myslí?

     Říkají "Non" a myslí "přesvědčte mě". Když říkají "To není rozbité," myslí tím "Přesvědčte mě." Když tvrdí : "Potřebujete na to předpis," myslí tím : "přesvědčte mě." Když prohlásí : "Restaurace je zcela plná,", rozumějte : "Přesvědčte mě, že to tak není!" A někdy řeknou : "Restaurace je zcela plná," jenže tím myslí : "Už tady máme Američanů plné zuby."

     Někdy se vás zeptají : "Nebude vám vadit, když budu kouřit?" - Rozumějte : "Vadilo by vám, že budu dalších pět minut trucovat a mračit se, když řeknete ne?" A když odmítnou se slovy : "Tohle neexistuje", myslí tím, že to existuje, ale nikoli pro vás. Když vás míjejí na ulici a mlčí, myslí si : "Já jsem Pařížan, ale ty ne!" Pokud řeknou, že nemají drobné, chtějí zpropitné.

     Když vám nabídnou : "Chcete poradit?", těší se, jak vám příštích pět minut budou říkat, co máte dělat. Když řeknou :  "Jsou nahoře v sedmém patře",  myslí tím : "Jsou hned za rohem od místa, kde stojíme". Pokud řeknou : "Víc toho nemáme", myslí si ve skutečnosti : "Jasně že máme, ale vzadu a mně se tam nechce jít".

     Řeknou-li : "Není to moje chyba, usoudí ve skutečnosti : "Jo, je to moje chyba, ale přece to nahlas nepřiznám!". A když vám na poště oznámí "Váš balík ještě nepřišel", myslí si : "Teď mám přestávku. Vrať se v pondělí a hezky si vystůj dalších čtyřicet minut ve frontě."

     Poznamenají-li : "Tuk je na tom přece nejlepší", myslí si : "Vždyť mi ještě není ani čtyřicet." Když říkají : "Sýry ve Francii jsou nejlepší na světě", myslí si : "Naše kultura je samozřejmě nadřazená." A když si povzdechnou : "Už jsme unaveni z americké kultury", myslí si : "Jen už nám, prosím, neukazujte znovu rozkrok Sharon Stoneové!"

zdroj : https://www.mozaikatv.cz/sladky-zivot-v-parizi

Zajímavá videa z produkce NET-TV Mozaika EU :