Ovšem Kovy

Karel Kovář, Nakladatelství BizBooks  www.bizbooks.cz  Albatros Média a.s.  www.albatrosmedia.cz


Ovšem Kovy

Karel Kovář, Nakladatelství BizBooks www.bizbooks.cz Albatros Média a.s. www.albatrosmedia.cz  


      A je to tady. Píšu knihu! No fakt! Právě teď jsem začal a ani nevím, proč jsem tak nervozní. Knih už jsem přitom v dětství napsal několik. Před dvanácti lety. Všechny byly o plyšácích. Dobře, už svoji nervozitu chápu. Tentokrát totiž píšu o sobě a bude to číst i někdo jiný než jen moji rodiče ... Aspoň tedy doufám! Navíc od vás čtenářů pravděpodobně obdržím i jiné reakce, než: "Proč jsi to celé psal v přímé řeči?" nebo: "Moc jsem tomu nerozuměla, ale bylo to moc vtipné!" Tedy nechápejte to špatně, budu moc rád, když se při čtení pobavíte, to je i jeden z cílů, ale tenkrát jsem psal dramatické detektivní romány, kde se plyšáci vraždili a rozkrádali rozpočet státu Plyšákov, který byl prolezlý korupcí a zločinem. Vůbec jsem nechápal, co na tom rodičům přišlo vtipné! Teď, po opětovném přečtení po dvanácti letech, už to bohužel chápu. Nezbývá než se modlit, abych si to samé zděšení neprožil za dalších dvanáct let po dočtení OVŠEM.
      ...................
      Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama.
     Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy až po budování kariéry na You Tube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost ...
      .................
       Pamatuji si to jako dnes. Prázdninový stereotyp, který jsem si oživil natáčením, mi přerušuje cesta s rodiči do francouzského Besanconu. Poctivě připravuji všechna videa pro našich asi deset fanoušků, odesílám pár zpráv s odkazy na sestřih velkým Youtuberům a odjíždím pryč. Tenkrát jsem rozhodně nebyl zvyklý být neustále online a ani jsem neměl smartphone (zlaté časy!). Moje stará nokia nezvládla víc než pár her, zprávy a hovory, což mi do té doby upřímně stačilo. Na internet byl přece počítač, ne?
     Po zhruba dvou dnech bez připojení jsem otevřel tátův notebook a složitě se připojil k hotelové síti. Chtěl jsem mrknout, jestli nám náhodou nepřibyl nějaký odběratel, nebo nepřišla zpráva. Otevřel jsem náš kanál a v tu chvíli jsem spatřil něco neskutečného. Na našem sestřihu bylo 480 shlédnutí a na našem kanálu 40 odběratelů!

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :