Ovládněte MAKRO fotografii

David Taylor, Nakladatelství ZONER PRESS Brno 2018  -   www.zonerpress.czOvládněte MAKRO fotografii

David Taylor, Nakladatelství ZONER PRESS Brno 2018 - www.zonerpress.cz


     Díky schopnosti se téměř přeorientovat od nějakého bodu v dálce na objekt na dosah ruky patří lidské oko mezi zázraky evoluce. Tento zázrak má ovšem i své limity, mezi které patří neschopnost vnímat velmi drobné detaily. Ale co nám nedala příroda, naštěstí dokáže plně vynahradit věda, zajména optika.
      Dnešní makrofotografie a fotografie detailů se těší velké oblibě a není divu - to potěšení z pohledu na detaily, které našemu zraku zůstávají běžně skryty, není o nic menší ve srovnání s tím, které zažívali lidé v 17. století, kdy se začaly objevovat první kresby detailů much a dalšího hmyzu.
     Současná doby by se dala označit za zlatou éru makrofotografie. Máme k dispozici nové metody zobrazování díky sofistikovanému počítačovému software i moderním technologiím a širokou nabídku fotoaparátů, objektivů a fotopříslušenství, s nímiž je zachycní i těch nejdrobnějších detailů snazší, než kdy dřív.

     Makrofotografie nám poskytuje pohled na svět, který pouhýma očima neuvidíme. Tím se liší od většiny ostatních fotografických žánrů, které se naopak snaží zachytit svět tak, jak jej viděl fotograf.

      David Taylor v této knize popisuje všechny nástroje a techniky potřebné pro pořízení perfektního makro snímku. Nesmí chybět část zabývající se výběrem makroobjektivů  a dalších nástrojů, pomocí nichž lze v kombinaci s normálním objektivem dosáhnout výrazného zvětšení výsledného snímku.

     Samozřejmostí jsou kapitoly o expozici a nastavení fotoaparátu, ale také o různých objektech, které je možné fotografovat a specifických výzvách a problémech, kterým při jejich fotografování budete čelit.

     V neposlední řadě dojde i na svícení a pokročilé techniky, jako je focus stacking a úpravy snímků v počítači. Ať chcete fotografovat květiny, neživé předměty, nebo třeba hmyz, v této knize najdete vše, co pro získání perfektního makro snímku budete potřebovat.


Zajímavá a doporučená videa z autorské produkce NET-TV Mozaika EU: