Osm

Radka Třeštíková, Albatros média a.s.  - Nakladatelství Motto - 2017


     Míša zaváhá, ví, že by měla Julii poslechnout, ale dávat špinavé nádobí do myčky? To ne, to prostě nemůže, nemůže tu špínu někam zavřít a dělat, že tady není, když tady pořád bude, schovaná ve tmě, rajčatová šťáva na talíři, zbytky měkkého sýru, povlak od džusu na vnitřní straně skleniček, otisky upatlaných prstů zvenku a taky Juliiny červené rtěnky tam na okraji. Míša si nemůže pomoct, myje to dál.

     "Michaelo, vy jste mne neslyšela?", diví se Julie. "Slyšela, už to skoro mám, už jdu."

      "Už to nechte." "Už to bude." "Vy mne přivedete do blázince."

.....................................

     Jednu březnovou sobotu je v Ďáblickém háji nalezena postřelená mladá dívka Michaela. Zůstává v bezvědomí a policii se nedaří vyšetřit, kdo čin spáchal a proč. Byl to její snoubenec, nejlepší kamarádka, nebo snad někdo z rodiny, ve které Michaela hlídala děti? Ona sama si po probuzení z kómatu osudný den nepamatuje, co víc, nepamatuje si celý poslední rok svého života. Rok, který začal tak nevinně, jako pohlazení a skončil pokusem o vraždu ...

.....................................

     "Já vám v tom pomůžu", nabídne se Honza a rychle k lůžku přiskočí, vůbec se z toho nehroutí jako předtím Alice a v těch jeho dotecích je obrovská něha. Jemně přejíždí prsty po Míšině rameni, šeptá, že všechno bude zase v pořádku a pak si všimne, že má Míša vzadu za levým uchem malinké tetování. Ale Míša nikdy žádné tetování nechtěla a jehel se bála jak čert kůže.

Nakladatelství Motto, Albatros média a.s.  2017

  www.motto.cz       www.albatrosmedia.cz