Olejomalba 2 - snadno a rychle

Jana Laštovičková Grygarová, Nakladatelství Zoner Press a.s.  2017     www.zonerpress.cz


Olejomalba 2 - snadno a rychle

Jana Laštovičková Grygarová, Nakladatelství Zoner Press a.s. 2017 www.zonerpress.cz

      Olejomalba je považována za krále malířských technik. Její vznik se dá velice těžo určit, protože se vyvinula postupně z mastných temper. Předchůdcem olejomalby byla tzv. "vaječná tempera", při níž bylo jako pojidlo barevných pigmentů použito vaječných žloutků.
     Olejové barvy mají dobrou přilnavost na různé podložky - sklo, kov, dřevo, plátno, papír atp. Další výhodou je, že si můžete vybrat, jestli chcete obraz malovat rychle - nebo naopak. V této knize se budeme podrobněji věnovat rychlému malování.
      Tato druhá kniha známé autorky a lektorky obsahuje návody na malování obrazů velmi jednoduchým druhem olejomalby - tzv. rychlou olejomalbou - "olejomalbou na mokrý podklad". Pokud jste si nestihli zakoupit první díl, netruchlete, všechny potřebné informace získáte i v tomto díle. Slovo "mokrý" v tomto případě neznamená, že budeme používat vodu, ale speciální olejový podklad.
Existuje mnoho různých technik pro malování olejovými malbami. Některé jsou více, jiné méně složité. Umělci malují obrazy olejovými barvami někdy i několik měsíců až let, než obraz dokončí. Nelze ale všeobecně říci, že čím déle je obraz malován, tím úžasnější bude. I obraz namalovaný rychle může být krásný. Proto vám v dnešní uspěchané době chci nabídnout tuto jednoduchou techniku olejomalby, která vám umožní namalovat obraz za pár hodin. Tato kniha z vás pravděpodobně neudělá umělce, ale zprostředkuje vám malování, ze kterého budete mít radost.
     Kniha vás krok po kroku provede jednotlivými fázemi malování obrazu. U každého projektu naleznete nejdříve seznam potřebných materiálů a dále fotografický postup s popisem. Před tím, než začneme malovat, si vždy předem přečtěte celý postup.

Nakladatelství Zoner Press a.s.  2017      www.zonerpres.cz

Nenechte si ujít další originální videa z produkce naší televize :