Odebrání namířené střelné zbraně

Pokud je to možné, vyhněte se v sebeobraně situacím, kdy se pustíte do rvačky o nabitou a odjištěnou pistoli/pušku v rukou někoho jiného. Pokud už ale v takové situaci bohužel jste, je rychlost a natrénovanost techniky vaší jedinou šancí zůstat naživu.


Odebrání střelné zbraně, namířené na hruď - napadený se naoko vzdává, náhle srazí jednou rukou zbraň šikmo shora dolů a stranou. V okamžiku rozhodnutí se nepodívejte na zbraň, ale stále držte pohled upřený dopředu, akci musíte udělat co nejrychleji, zbraň veďte tak, abyste prostor soupeře uzavřeli, ocitnete se tedy na vnější straně jeho paže. Pistoli držte pevně za uzávěr, rozhodně do ní jen neplácněte - musíte ji mít od prvního pohybu již pod kontrolou. Jakmile jste z dráhy výstřelu - musíte se z ní dostat i posunem těla při srážení zbraně - na opačnou stranu - zbraň stále držte a zasaďte s kroky dopředu útočníkovi co nejrychleji za sebou co nejsilnější přímé údery nejlépe do nosu - tím jej omráčíte, pravděpodobně i bude padat vzad -  a odeberete mu zbraň z rukou.

Odebrání střelné zbraně, namířené na hlavu v této technice má napadený hlaveň střelné zbraně přiloženu k hlavě. Pokud se tedy rozhodne k akci, je třeba je ve zlomku sekundy dostat z dráhy výstřelu (a připravit se na ohlušující zvuk výstřelu těsně vedle svého ucha), kdy ruce obránce zablokují paži se zbraní v zápěstí a proti tomutu držení zápěstí druhá ruka páčí zbraň útočníkovi přes prsty směrem vzhůru. Dejte do toho veškerou rychlost, sílu a rozhodnost, i kdyby měl útočníkův prst zůstat na spoušti - proto obracíte zbraň nahoru, aby střelila do stropu, ne okolo vás, pokud jsou v prostoru další lidé (při přepadení například). Zbraň odebíráte, couvnete a namíříte z bezpečné vzdálenosti zbraň proti útočníkovi.