Obrana s různými zbraněmi proti noži

Pokud to umíme a máme natrénováno, použijme v sebeobraně cokoli, co máme po ruce, v kapsách, na stole, nebo v dosahu jednoho, či několika málo kroků. Pokud ženu někdo strhne na zem a chce pod hrozbou použití nože znásilnit, ještě se dá i ledacos rukama najít, co se dá použít k blokům, úderům a ochromení útočníka, odvrácení pozornosti, či jeho zneškodnění. Tyto technky ale použijeme jen v případě opravdového ohrožení zdraví, života, nebo k odvrácení opravdu vážné újmy, jsou nebezpečné, až smrtící. Proto je na této veřejně přístupné stránce jen pár ukázek sebeobrany s použítím různých zbraní proti útokům s nožem a vše další naleznete na členských stránkách "BODYGUARD COMBAT ART clubu" - především s popisy, návody k tréninku a vysvětleními principů zacházení s nožem a ostatními zbraněmi a předměty k obraně.


      Ukázka užití krátké hůlky - Yawary - při obraně proti noži. Zde se útoku vyhýbám a protiútok vedu na měkkou část brady zespodu, nebo do podpaždí zespodu - jak a kam je možno v jaké situaci zasáhnout.

.......

Doporučená a zajímavá videa s tématikou sebeobrany a survivalu z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :