Obrana proti útokům s nožem

Techniky bojových umění se zbraněmi patří k těm, které by se neměly vyučovat a předávat zcela nekontrolovaně - a když už, neměly by se vyučovat bez předchozího kvalitního tréninku bojového pohybu těla samotného, protože klasická chladná (tedy nikoli střelná) zbraň, jako je nůž, mačeta, meč, ale i tyč, kopí, halapartna, nebo i jen krátká klasická, či tlačná dýka, pěstní boxer ... to vše jen zesiluje, prodlužuje, nebo podporuje vaše tělo samotné. Pokud se nenaučíte dobře, jak při boji stát, chodit, zpevňovat a uvolňovat tělo, přenášet s i těžiště, vyrážet vpřed a couvat vzad, uhýbat do stran, jak se pohybovt v nerovném terénu a pod ... bude vše, co se zbraní děláte, špatně. Proto je na této veřejně přístupné stránce jen pár ukázek sebeobrany proti útokům s nožem a vše další naleznete na členských stránkách "BODYGUARD COMBAT ART clubu" - především s popisy, návody k tréninku a vysvětleními principů zacházení s nožem.


Ukázka, jak srazit nůž, který vám míří na hruď, stranou s tím, že se zároveň vyhýbáme útoku na opačnou stranu a dostaneme útočníka do držení a kontroly.

Krátký rychlý blok ruky s nožem v úrovni břicha, zároveň úkrok stranou v dosahu přímého úderu - který jako protiútok vedeme současně na útočníka.

Doporučená a zajímavá videa s tématikou sebeobrany a survivalu z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :