Nové Česko -turistika ve videích

Zcela nová rubrika tohoto webu, se kterou v červnu 2021 teprve začínám :-) Brzy přibydou úplně nová autorská videa o turistice v Novém ("pokoronavirovém") Česku.


       Z mnoha osobních důvodů jsem se v červnu 2021 rozhodl vyrážet opět na výlety, toulky a tůry po Česku - a jako posledních dvacet let - s videokamerou v ruce.  Jednak mne to neskutečně baví - něco zajímavého najít, natočit, sestříhat z toho video a nabídnout jej svým divákům - a pak také, protože se asi stejně jako naprostá většina Čechů a Moravanů a Slezanů přestávám orientovat, co po koronavirové pandemii ještě kde funguje, za jakých nových podmínek, co kde zaniklo, co nového vzniklo ....

      Nyní žiji ve Štětí na Litoměřicku, takže začnu tady a postupně se bude okruh natáčených míst a událostí rozšiřovat. Rád bych kromě přírody a klasických turistických atrakcí, jako hrady, zámky, rozhledny, vyhlídky, a pod .... opět zmapoval třeba dobré restaurace a fungující penziony a hotely, kempy a sportcentra, koupaliště a v zimě areály pro zimní sporty a turistiku, wellness centra, turistické trasy i centra zajímavých měst v ČR. Stejně tak různé trhy, farmy, místa, kde lze koupit zdravé a místní potraviny a produkty.

      Pokud byste mě kdykoli v průběhu celého roku chtěli pozvat k vám, třeba na nějakou zajímavou akci, událost, slavnost, jarmark, trhy, karneval, ukázat mi nějakou starou historickou pamětihodnost, nebo naopak nové atrakce -  napište mi prosím na mail :

jaroslav.polak.praha@seznam.cz   budu rád za jakékoli pozvání :-)

Polabí

Polabská nížina, oba břehy Labe

Polabí je území v Čechách podél řeky Labe zhruba mezi městy Jaroměř a Lovosice (v užším pojetí jen po Štětí). Někdy se také označuje jako Polabská nížina. Část dolního Polabí je také někdy označována souslovím Zahrada Čech.