Neradost

Karel Novotný, Nakladatelství Publishing Family 2017 - u knihy je i soubor 30 originálních grafických pohlednic - ilustrací, fotografií a obrazů 15 vybraných umělců.


     Jsme obklopeni radostí, krásou, zábavou, legrací ... Máme být hezčí, lepší, zodpovědnější a kdo ví co ještě všechno. Máme se bavit, máme se družit, ideálně dnes v sociálních sítích, máme milovat všechno kolem sebe. Svoji ženu, děti, zaměstnavatele, kolegy, klienty, svoji práci. A hlavně, jak někteří hlásají - sami sebe. A když nám to nejde, jsme jim na obtíž. Začneme o sobě pochybovat, obviňovat se. Začneme být na obtíž sami sobě. A tak se vám může stát, že se smát přestanete, nerozesmějí vás už ani vlastní děti, víc a víc mlčíte, nejen že přestanete mezi lidi chodit, ale začnete se jich i bát. Až se nakonec začnete bát sami sebe. A začnete pochybovat, jestli tu nejste zbytečně. A začnete v tom všem hledat smysl.

     Inu, to se stalo mně, stát se to může i vám.

...................................

     "Kniha je cesta ven. Můj testament. Můj odkaz. Proto věnování mým dětem. Byl jsem tu. Cesta z kobky, vězení, kde se kdokoli z nás, může ocitnout, pokud nechá věci zajít moc daleko. Pokud si včas nenechá pomoct. Od malička jsem si připadal jiný. Nepřišlo mi divné být divný celý život. Ale pak to přesáhlo meze. Meze zdraví. V kobce svítilo jen slabé světlo naděje. Jsou nás miliony. A kdo ví, co a kdo nás do těchto kobek dostává. ALe vzdát se je tak snadné. Odejít. Navždy. Ne. Ne mám tu ještě moc práce, moc povinností. Ale chtít to dodělat bylo tak nemožné chtít".

....................................

     Pokud toužíte po změně k lepšímu, či nevíte si rady, jak z toho všeho ven, nebo vás už jen nebaví žít podle předem psaných pravidel - stylová a graficky zajímavá kniha s názvem "NERADOST" autora Karla Novotného (40) vám pomůže majít cestu.


Nakladatelství Publishing Family 2017

 www.presscode.cz