Nejsledovanější  - Youtubeři, jak je neznáte

režie - Jiří Sádek, distribuce Bontonfilm - premiéra v českých kinech 14. září 2017

Po shlédnutí dokumentu jsem si, jako vlastně také "youtuber", který ve dvaapadesáti letech natáčí videa, byť publicistická, na You Tube a na internet, uvědomil, jak mladí tito hrdinové dokumentu "Nejsledovanější" jsou, jak málo z hlediska životních zkušeností toho mají za sebou a jak velkou "mediální moc" a její rozsah a dosah mají v rukou. Jak se (trochu roztomile dětinsky) snaží se vyrovnat klasickým celebritám (i když tvrdí pravý opak a snaží se o naprostou free image). To vše dnes umožňuje přímý a ničím a nikým nekontrolovaný přístup ke statisícům dětí, jejichž život nesmírně bezprostředně a s okamžitou účinností ovlivňují.  Youtubeři, kteří spolupracovali na tomto filmu, mi na první dojem přišli příjemní, milí,  inteligentní a věřím jim, že mají čisté záměry ... dokument sám mi sice nic nového nedal, je to asi tím, že se v tomto prostředí pohybuji profesionálně déle, než jeho aktéři, ale shlédnutí doporučuji jak dětem, tak rodičům, aby si rozšířili o fenoménu moderní doby, kterým You Tube rozhodně je, své povědomí - to nikdy nikomu ještě neuškodilo :-)     

Jaroslav Polák, ředitel TV Mozaika

      Projekt Nejsledovanější poprvé přenáší hvězdy mobilních displejů na plátna kin. Sami tvůrci jsou zvědaví, jestli fanoušci chtějí vidět své idoly i jinak. Jestli jejich rodiče zajímá, koho vlastně děti sledují, kdo jim utváří životní názor. Do kin film dorazí 14. září. Ještě předtím jej však v exkluzivně v předpremiéře mohou za účasti všech youtuberů a tvůrců filmu vidět i skalní fanoušci v několika městech po České republice!

     Hvězdy české YouTube scény totiž vyrazí ještě před samotnou premiérou do kin v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Plzni, kde mohou diváci získat kromě filmu i podpis či fotku Shopaholic Nicol, Pedra, Kovyho, Gabrielle Hecl nebo sester z A Cup of Style. K dispozici bude také "Nejsledovanější merch" - náramky, hrnky, trička, placky, plakát filmu nebo třeba vak s logem filmu.

Roadshow Nejsledovanější bude probíhat na těchto místech:

  • 8. 9. Praha, OC Černý most, 17:00 - autogramiáda v prostorách OC, 19:00 první projekce
  • 9. 9. Brno, Lucerna, 10:00 - autogramiáda v kině, 11:15 první projekce
  • 9. 9. Ostrava, OC Futurum, 16:15 - autogramiáda v OC, 18:20 první projekce
  • 10. 9. Pardubice, OC Grand, 10:00 autogramiáda v OC, 12:00 první projekce
  • 10. 9. Plzeň, Olympia, 16:45 autogramiáda v OC, 18:50 první projekce

     Zároveň probíhá soutěž o osobní setkání s těmito youtubery na You Festu 30. září 2017. V jedenácti kinech po celé republice jsou umístěny speciální stojky, které mají výřez na obličej. Fanoušci se u stojky mohou vyfotit, nasdílet fotku na svém Instagramu, označit ji hastagem @nejsledovanejsi a pět nejoriginálnějších příspěvků vyhraje.

Stojky jsou umístěny v:

Cinestar Praha - Černý most

Cinestar Praha - Anděl

Cinema City Praha - Flora

Lucerna Brno

Cinestar Hradec Králové

Cinestar České Budějovice

Cinestar Liberec

Cinestar Plzeň

Cinestar Ostrava

Cinestar Pardubice

Premiere Cinemas Olomouc

Více k soutěži na : www.ahojvkine.cz/soutez

Hvězdy internetu odhalí svůj skutečný život

     Nejsledovanější, první celovečerní film o fenoménu youtuberů - internetových hvězd první velikosti a tvůrců s milionovým publikem. Zábava zažívá revoluci, televize je "pro starý", lidé narození v tomto tisíciletí sledují sociální sítě, YouTube a jeho celebrity - youtubery. Ti mají ohromující sledovanost a vliv, firmy jim nabízejí lukrativní smlouvy, fanoušci propadají hysterii, rodiče panikaří a nechápou, proč mají děti ve věku jejich dětí na sociálních sítích statisíce fanoušků.

První film o youtuberech NEJSLEDOVANĚJŠÍ v kinech už v září!

Youtuberi vyrazí za fanoušky na roadshow po českých kinech

      Nejsledovanější, první celovečerní film o fenoménu youtuberství, životního stylu možná i vašich dětí, už za necelý měsíc dorazí do českých kin. Představí novou generaci "bavičů", kteří nepotřebují televizní studia, stačí jim pokojíčky v bytech rodičů, ulice či malá kancelář, kde točí videa pro své fanoušky.

     Režisér Jiří Sádek, kterého měli diváci možnost poznat už jako režiséra filmu Polednice, s nimi rok "žil", chodil s kamerou do bytů youtuberů, mluvil s jejich rodinami, zaznamenal jejich životy ve chvílích, kdy byla jejich vlastní kamera vypnutá.