Nejlepší přítel, aneb psi známých osobností

Pavol Fabian, Nakladatelství Brána  2017


     Lidstvo se odnepaměti rozděluje na "pejskaře" a "nepejskaře". A ti "nepejskaři" jsou vlastně jen latentní pejskaři, kteří doposud nepřišli na to, že nejlepším přítelem člověka je pes.

     Nejznámější z milenek amerického prezidenta Johna F. Kennedyho byla herečka Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jean Baker. Za svého života byla neustále obklopena zvířaty a ze všech nejvíc milovala psy. Považovala je za mnohem upřímnější a oddanější tvory, než jakými je většina lidí. Její poslední pes ji přežil o několik let. O herečce se říkalo, že je to jen naivní hloupá tvářička, milující vlastní tělo. Čím byla Marilyn doopravdy, to nikdo z jejích manželů ani milenců nevěděl. Pochopit ji uměli snad jen její psi, kteří možná tušili, co se ukrývá hluboko v její duši. Svěřovala se jim s vědomím, že jen psi a nikdo jiný umí udržet tajemství. Podle dobových dokumentů byla Marilyn v podstatě opuštěná, nepochopená a osamělá žena, kterou muži lovili jako trofej. Upřímnou lásku dostávala jen od svých pejsků. Celý postoj k životu Marilyn Monroe vyjádřila dvěma větami :

"Psi mě nikdy nepokousali. Jenom lidé."

......................

     Nová kniha slovenského zvěrolékaře, ekologa, cestovatele a autora řady knih Pavola Fabiana přibližuje poutavým a originálním způsobem soužití člověka se psy. Knížka napsaná s humorem a láskou k psím kamarádům takových majitelů, jako Hitler, Lenin, Stalin, Marx, Beneš, Svoboda, Havel, Dubček, Monroe, Madonna, Hepburnová, Delon, Picasso a další ... se čte jedním dechem a je určená nejen pro pejskaře, ale pro všechny, kteří mají rádi psy, ačkoliv si vlastního ještě nepořídili.

Nakladatelství Brána 2017

www.brana-knihy.cz