Nebojte se počítače

Miroslav Navarrů, Nora Izabella Wals  -  Nakladatelství GRADA 2017


     Dostali jste tablet, počítač, nebo chytrý mobil a chcete ho používat? Byli jste v zaměstnání postaveni před nutnost používat počítač a nevíte co s ním? Věty typu "Neboj se, to zvládneš" jsou sice hezké, ale nepříjemné pocity a obavy příliš nesníží. Než se podíváme jak na to, jak s počítačem pracovat, dostanete v knize i několik rad, jak sami můžete tyto obavy v sobě zpracovat, nebo alespoň snížit na přijatelnou mez.

     Vy na začátku potřebujete vědět, co počítač může nabídnout absolutně čistě vám. Vašemu spokojenému egu. Toužíte psát e-maily? Chcete si schraňovat obrázky z internetu? Zajímají vás hry? Zajímají vás informace? Co ze světa internetu by vás učinilo šťastnými, když to budete umět a provozovat?

     Počítačové odvětví v sobě skrývá spoustu možností, ale tím pádem také spoustu výukových hodin. Dalo by se říci, že jako celek je to něco jako vysoká škola. Pokud lidský mozek jenom přemýšlí o nutnosti něco vykonat, je schopen se tímto přemýšlením zahltit a dokonce dojde stagnace. Je nutné chovat se k vlastnímu myšlení tak, aby nám toto neprovedlo. Řekněme, že existuje padesátipatrová budova, ve které máte provést inventarizaci. Tak jako tak je nutné ji provádět patro po patře. A je důležité, abychom mysleli vždy pouze na to jedno patro, ve kterém zrovna inventarizaci provádíme. A to až tak, jako kdyby další patra neexistovala. Koncentrace mysli je dalším schodem, který vám bude ku prospěchu po celý život.

Nakladatelství GRADA 2017

 www.grada.cz