Naučte se kreslit 3D obrázky

Stefan Pabst  -  Nakladatelství Zoner Press 2017    -   www.zonerpress.cz


Naučte se kreslit 3D obrázky

Stefan Pabst - Nakladatelství Zoner Press 2017 - www.zonerpress.cz


     Kniha "Naučte se kreslit 3D obrázky" ukazuje umělcům, jak jednoduše změnit obyčejné skicy tužkou v neuvěřitelně realistická mistrovská díla.

    Světově uznávaný 3D umělec Stefan Pabst vás pomocí rozmanitých cvičení a ukázek krok za krokem naučí pozvednout své kreslířské a malířské schopnosti na zcela novou úroveň. V praktických lekcích je předvedeno, jak nakreslit širokou škálu objektů, od běžných předmětů až k lidem a zvířetům, použitím základních kreslířských a malířských technik, jako je perspektiva, stínování, technika suchého štětce a další. Tipy, jak pomocí barev a stínování dosáhnout zcela realistického prostorového vzhledu, vám pomohou završit práci a darovat vašim 3D kresbám život. Vaše rodina a přátelé nebudou věřit vlastním očím, až jim své dokonale realistické dílo předvedete.

     Proč vidíme trojrozměrně? Jak fungují optické klamy? Abychom vnímali ploché namalované objekty jako trojrozměrné, musíme ošálit naše smysly a mozky pomocí různých výtvarných triků a technik. Neuvěřitelně realistické 3D umělecké dílo můžete vytvořit, když budete kreslit na papír s texturou a přidáte barvu pomocí techniky suchého štětce. Když ještě odstřihnete přebytečný papír, dílu přidáte na věrohodnosti a bude téměř nemožné odlišit realitu od iluze.

     Umělec Stefan Pabst původem z Ruska kreslí od doby, co se naučil držet v ruce tužku. Jako student kreslil a maloval do učebnic. Inspiroval se tím, co viděl venku oknem třídy, ale nejraději vždy kreslil lidi.

    Po studiích se Stefan přestěhoval do Německa, kde navštěvoval klub pro mladé. Tam objevil plně vybavené art studio, ve kterém mohl tvořit. Během hodiny nakreslil trojrozměrnou lebku a zjistil, že ho chytla tvorba realistického umění. Brzy kreslil portréty svých přátel, kteří ho přivedli na myšlenku, že by si svým hobby mohl i vydělávat. Do té doby ho ani nenapadlo, že by mohl!

          V roce 2007 si dal Stefan na internet inzerát s nabídkou tvorby portrétů. K jeho raisti byl záhy zavalený objednávkami a mohl odstartovat své vlastní umělecké podnikání. Nyní kreslí a maluje na plný úvazek ze svého studia v německém Mindenu. Protože ohledně své techniky dostává mnoho otázek, umístil na You Tube návodná videa, která běžně mívají miliony shlédnutí. vytupoval v pořadech vysílaných v EVropě i v Číně a mezi jeho klienty patří i některé celebrity. Stefan je rád, když inspiruje lidi k tvorbě. Je ženatý a hrdým otcem tří dětí.

Nenechte si ujít další originální videa z produkce naší televize :