Najděte si svou budoucnost v redakci mezinárodní internetové televize Mozaika EU

     Vítejte v redakci této televize a tím i víceméně v mém pracovním prostoru - protože televize Mozaika je od začátku až dosud (a teď už je nutno to změnit) realizovaným snem jednoho jediného člověka - mě. Asi je to také jediná televize, která pokrývá téměř veškeré oblasti zpravodajství a přitom vše dosud stíhal připravovat, produkovat, natáčet, stříhat, zveřejňovat a propagovat jeden jediný člověk :-)

    Poslední roky mi mnoho lidí denně píše maily, nebo posílá soukromé zprávy na Facebooku, zda by se pro ně v Mozaice nenašlo místo. Herci a herečky, moderátoři, vizážistky, fotografové, kameramani .... 99% z vás mi pošle svůj životopis s výčtem toho, kde jste se dosud studijně a pracovně pohybovali, k tomu připojíte fráze typu "jsem komunikativní, rád se bavím s lidmi, rád poznávám nové obzory" .... a pak už jen: "kdybych se vám k něčemu hodil/hodila, ozvěte se, zavolejte mi, nebo se osobně sejdeme". 

      Dříve jsem se rád scházel na osobní pohovory a kamerové zkoušky. Většinou to sice byla jen ztráta času, protože jsem šel do centra Prahy, strávil tím hodinu až tři, utratil v kavárnách za kávy, vysvětloval v podstatě stále totéž - a dotyčný člověk se už v životě neozval. Občas se našel někdo zajímavý a na nějaký čas se k moderování v Mozaice připojil/a.  Pak zase odešel/odešla jinam a já začínal odznovu hledat. Dnes už mne to docela unavuje. Bylo to potřebné, tak prostě dlouhodobé projekty vznikají, je nutno dělat tyto první kroky, získal jsem sám dost zajímavých zkušeností a poznal nejrůznější reakce a chování různých lidí.

     Teď je ale situace jiná, protože Mozaika je po osmi letech existence a růstu prosperující, stabilní a fungující internetová televize. Já už sám vše stíhat nemůžu a přesně vím, koho hledám a proč.  Proto teď vše, co obvykle povídám při poznávacích schůzkách a pracovních pohovorech, vypisuji na tuto stránku a kdo bude mít o práci pro TV Mozaiku zájem, tak si toto nejprve pozorně přečtěte - tak se v pohodlí domova dozvíte to stejné, co bych vám řekl na první pracovní schůzce, není to nic tajného, povídám to každému zcela veřejně - a pak na to můžete reagovat - a když ne, nebudeme ani jeden ztrácet čas a energii zbytečně.

...........................................................................................

     TV Mozaika nezačínala tak, že se vzalo pár desítek milionů, nakoupila se profesionání technika, pronajaly a zařídily prostory pro redakci, najalo deset, či více lidí a padla první televizní "klapka". Na začátku Mozaiky stálo již mé čtvrté zklamání z práce pro čtyři různé internetové redakce, jejichž majitelé a investoři měli sice "velké sny a plány", ale pramalou snahu poctivě dřít a budovat si fungující televizi s příjmy krok za krokem. Počtvrté už jsem si řekl, že je to naposled a se starým notebookem, opotřebovanou videokamerkou a mikrofonem začal pracovat na tom, aby mne má vlastní televize živila a vzkvétala. Byla to dřina, mnohokrát jsem to už už vzdával (mezitím okolo rostly a padaly další podobné "televize" po desítkách) a vždy jsem zaťal zuby a zase se vrátil. Dnes už jsou výsledky stabilní a televize Mozaika stojí pevně na vlastních nohách, z čehož mám obrovskou radost.

       Jako novinář, bývalý voják z povolání, bodyguard, trenér bojových umění, pražský discjockej, řidič, podnikatel, vydavatel, autor a nakladatel, vystudovaný chemik, učitel a lektor jsem Mozaiku tvořil jako televizi zpravodajskou - ve smyslu inspirativním a pozitivním. Nezajímají mne vraždy, soudy a požáry, politické slovní průjmy, nebo večírky a módní výstřelky jednosezónních "celebritek". V Mozaice se snažím o pochopení hlubšího rozměru aktivního života, života s nadhledem a pochopením - snad to v mém věku a se svými životními zkušenostmi už dokážu vnímat :-)

     Proto jsem první roky vše připravoval sám a jako moderátorky jsem používal především studentky - brigádnice. Z hereckých, či žurnalistických škol, talentované - kterým jsem dal jen na místě natáčení reportáže text a mikrofon a to vše další před i po jsem si už dělal sám. Přípravu, produkci - i zvuk, střih, propagaci. Bylo to nutné i finančně, TV Mozaika se vždy snaží utratit jen to, co si vydělá a i když je to rok od roku více, dosud nebyla stabilní jistota pro to někoho celoročně zaměstnávat.

      V tomto okamžiku se mění celá koncepce televize Mozaiky, letošní léto (2018) bylo zlomovým okamžikem pro mě i pro televizi. Naprosto se změnil (a jsem cca jen v půlce této práce, denně na tom dále dělám) web televize - na webových stránkách právě jste. Web se teď dělí na sekci veřejnou, kde jsou reportáže, střihové magazíny, komerční rozhovory z akcí, veletrhů a festivalů, reportáže pro volný čas a celá velká rubrika o cestování, turistice a všem s tím spojeném. Stejně tak volně přístupné zůstaly všechny rubriky a stovky stránek nejrůznějších recenzí. A na sekci neveřejnou, do které je vstup zpoplatněn. Rubriky v sekci "Koncept Bodyguard" mají obsah výukový, instruktážní, jsou zde výuková videa, poradny, texty, návody, tréninkové rady ... a je třeba se zaregistrovat mailem a uhradit roční poplatek za členství 1.000,- Kč.

      I z tohoto a dalších důvodů již není žádoucí mít v redakci neustále se měnící moderátorské tváře - studentky, které vytvoří pár reportáží, na ničem jiném se v redakci nepodílejí a když se jim změní učební podmínky, nebo dostudují, tak zase odcházejí. Nyní je třeba začít tvořit, produkovat a natáčet pravidelné pořady - televizní střihové magazíny, které budou tématicky zaměřené, budou se svému tématu věnovat koncepčně, hlouběji - a budou pravidelné, aby se diváci televize Mozaika (dnes přes sociální sítě, You Tube kanál, mailovou databázi a náš web o nás ví již cca 500.000 reálných českých lidí) mohli pravidelně ke svým magazínům, pořadům a seriálům vracet.

      Jenomže to už nejde dělat tak, jako doposud - nemohu vše připravovat já a dávat to hotové moderátorkám - brigádnicím - až do ruky. Důvod je nesmírně jednoduchý - i když vím přesně, co a jak a dělám to a znám to a umím to - už více práce za den prostě dělat nestihnu. Jsem na stropě svých vlastních časových možností.

        A proto mi jsou dosud používané brigádnice nyní k pramalému užitku - teď již potřebuji lidi (redaktory, redaktorky), kteří by se ujali nějakého konkrétního tématu, vzali si jej za svůj a začali na něm pracovat - tedy tvořit svou rubriku, svůj pořad, pod svým jménem, tak, jak se jim to bude líbit, po svém a originálně. Pod jménem již zavedené televize Mozaika můžete chodit na nejrůznější společenské, kulturní, sportovní, ekonomické i politické akce a na nich tvořit své reportáže (denně nám chodí desítky pozvánek jen na akce v Praze), můžete chodit na tiskové konference a mluvit s herci, politiky, podnikateli ... oslovovat různé osobnosti a známé lidi a dělat s nimi rozhovory. Vše, stejně jako já, si dokážete dělat sami, nebo s mou pomocí, já vám pomohu a zajistím techniku i zkušenostmi, navedu vás na správnou cestu a správný směr, naučím vás, co neumíte a pak bude jen na vás, jak se této příležitosti chopíte, jak dokážete být tvořiví, originální a jakou máte fantazii. Musíte zároveň ale také dokázat spolehlivost, výdrž - na tom bude závislá především vaše finanční odměna. Hned vysvětlím proč a jak.

      U velkých redakcí typu TV Nova, Prima, noviny Blesk, MF a pod .... jen děláte čistou novinařinu - o peníze se starají jiní, kteří prodávají reklamu - to především.  V malé redakci to nejde. Nemůžete jen utrácet, chtít plat a nezajímat se, zda vaše práce také něco přináší. S takovými lidmi v redakci bych zkrachoval velmi rychle (jako spousta jiných televizí). Máte sice volnou ruku, tvůrčí svobodu a můžete dělat téměř co chcete a jak chcete - ale musíte si uvědomit, jak fungují v malé redakci finance a nemít jen automaticky nataženou ruku od prvního dne. V Mozaice umím prodávat reklamu a jednat s klienty a inzerenta já, nemusíte to být vy (i když jakákoli vaše iniciativa v tomto směru je jen vítána) - co ale je bezpodmínečně třeba mít při takovém jednání v rukou - je váš fungující pravidelný pořad/magazín/seriál - do kterého mohu inzerentům nabídnout reklamu a osobně se zaručit, že pořad, ve kterém bude mít inzerent svou reklamu, bude opravdu pravidelný, spolehlivý, kvalitní a sledovaný.  Osmiletá existence a rozvoj televize Mozaika je už sama o sobě neoddiskutovatelným důkazem toho, že já umím svou práci a dokážu se jí uživit. Rád vám předám veškeré své získané zkušenosti, dovednosti, znalosti a know how celé televize - a vy už můžete na tomto hned stavět a těžit z osmi let mého startu. Televize Mozaika vás může velmi dobře už teď uživit a vaše měsíční příjmy se mohou neustále zvedat. Výše vaší odměny nemá stanovený strop, můžete brát měsíčně i statisíce korun - opravdu!

     Ale nejprve ukažte, že je za co vás platit - že dokážete být v redakci k užitku. Začnete tím, že si vytvoříte své téma, svůj přístup, svůj pořad - a začnete jej plánovat a realizovat.


Takhle moderuji já - je mi 52 let, jsem spíš novinář, mám rád delší poklidné rozhovory o širších tématech, nemám rád bulvár a nečekejte ode mne to, co produkují mladí Youtubeři na internetu, nebudu výstřední, ani ulítlý. Ale vy buďte v redakci televize Mozaika úplně jiní, buďte sami sebou - televize potřebuje jiné tváře s jiným přístupem, originální a zajímavé, jak pro mladé, tak pro starší - zabývejte se takovými tématy, které máte rádi a rozumíte jim a způsobem, který vás bude bavit a motivovat! To je hlavní devíza, kterou vám velké televize nikdy nenabídnou - u nich budete jen malinkým kolečkem v soukolí obrovského stroje a budete dělat jen to, co vám řeknou a jen tak, jak vám to přikáží.


      Rád vám se vším pomohu, podpořím vás redakční technikou, tím, že natočený materiál dále zpracuji a dám správně na internet a do příslušných rubrik, na sociálních sítích do desítek až stovek skupin a stránek a pod ... vy jen pořad připravíte v hlavě a na papíře, vše si probereme, řekneme si co funguje a co ne, co si už můžeme dovolit a co zatím ne, domluvíte časy a místa natáčení, akce, rozhovory, najdete si lidi, zdroje, informace, pak si svůj vlastní pořad odmoderujete (takovým stylem a způsobem, jak budete sami chtít) - a ukážete pravidelností, zájmem a svým přístupem, že to myslíte vážně a že se já za vás mohu u partnerů, sponzorů a inzerentů, se kterými budu jako ředitel televize jednat a váš pořad nabízet, zaručit za výsledky, stálou kvalitu a pravidelnost. A když výsledky budou, poctivě se s vámi rozdělím půl na půl o zisk z reklamy ve vašich pořadech na televizi Mozaika - to bude teprve váš zisk, váš příjem.

     Na Mozaice už pár magazínů vzniklo (Lady´s Party, Sofiin Svět, Soul of ... Arts, Televizní testy, Vše co vím o koních, Nejlepší je nic neřešit, Our Future, Desítka a další .... ), ale vždy to byly studentky, co se pro něco nadchly, udělaly jeden díl, dva, tři ... a nechaly toho, protože je zase nadchlo něco jiného někde jinde a své pořady, o kterých nejprve naslibovaly hory doly, nechaly jen na mně. Honoráře si ale vždy vzaly a vždy to nakonec byly jen výdaje, které nepřinesly nic pozitivního.  Televize na tom nakonec vyrostla, získávala zkušenosti a vše bylo asi tak, jak to být mělo. Teď už je čas to začít dělat pořádně, zodpovědně a profesionálně - a na základě zkušeností budu nové zájemce a zájemkyně motivovat k zodpovědnosti a k přístupu právě takto - vyděláte si u TV Mozaika i velké peníze - ale zaslužte si je svou vlastní prací. Jednoduché :-)

      Po osmi letech denodenní mravenčí práce při natáčení a komunikaci s veřejností na internetu mohu čerpat z toho, že přes sociální sítě, web televize, You Tube kanál, mailovou databázi diváků .... dokážu dostat váš pořad až k cca 500.000 reálným lidem v ČR. Co ale zatím chybí, je pořad pravidelný a na něco konkrétního zaměřený - aby si mezi tím půlmilionem nejrůznějších lidí našel ty své stálé a zaujal je. Teď je tato šance pro vás zcela otevřená a televize je na vás připravená.

     Dělejte u Mozaiky to, co umíte, znáte a máte rádi a můžete to kombinovat i s jinou prací, se školou, studiem, podnikáním, uměleckou tvorbou .... Chcete být zpěvačka/zpěvák, zpíváte a chcete se prosadit, aby vás lidi znali? Tak kromě toho všeho, co děláte, začněte pracovat na Mozaice na pravidelném magazínu o moderní hudbě - když to budete dělat dobře a poctivě, ihned se dostanete ke známým zpěvákům, hudebníkům, producentům, lidé vás začnou vnímat, poznávat - a ihned se odlišíte od tisícovek úplně stejných a talentovaných - a neznámých ... Něco za něco, dejte zájem, práci, přístup, odpovědnost, získejte vše, co to přináší.

     Máte rádi koně, psy, zvířata? Začnete připravovat seriál o tomto tématu, jezdit na soutěže, akce, po firmách a farmách, rančích a pod ... Mozaika vám to umožní, organizátoři i majitelé farem v oboru vás budou brát vážně - a vy se můžete prosadit.

     Zajímá vás ekologie? Začněte produkovat svůj vlastní ekologický magazín na televizi Mozaika, témat je nepřeberně. Máte rádi módu a módní přehlídky? Za redakci naší televize nebudete stíhat přijímat pozvánky na módní přehlídky a získáte pozornost módních tvůrců - pokud dokážete, že tématu rozumíte a zpracováváte ho dobře, na úrovni a zajímavě. A čím více diváků zaujmete a pravidelně jim budete nabízet svůj magazín, tím více já pro vás dokážu zajistit finančních prostředků a příležitostí pro natáčení jak v ČR, jak po světě a tím více si vyděláte - přímo a ihned, jakmile do vašeho pořadu zajistíme finance - ihned se s vámi podělíme napůl o zisk. Spravedlivě, otevřeně a férově.


       Přibližně sem dovádím první pohovory a setkávací schůzky se zájemci u práci u televize Mozaika. V tomto okamžiku zájemce/zájemkyně ví, jaké má u mé televize možnosti, jaký je můj přístup, co je nabízeno a co je požadováno. Od tohoto okamžiku já očekávám, že mi vážný zájemce/zájemkyně po dobré rozvaze a úvaze sdělí něco přibližně v tomto duchu :

"Díky za vysvětlení, mně hrozně zajímá například divadlo (vy si sem dosaďte jakékoli své téma a směr zájmu) a tak bych zkusil/a si udělat přehled o divadlech v okolí, sestavil/a si nějakou osnovu - koncepci pravidelného pořadu, napsal/a si, čím bych chtěl/a začít, jaké bych chtěl/a první hosty a proč, na jaké akce bych chtěl/a jít s kamerou, jak chci, aby můj pořad vypadal, jakou bude mít pravidelnost, co bude v plánu dál a jaký to bude mít celkově směr, zaměření, pro jaké diváky to bude určeno a co pro to mohu a chci dál udělat (využít třeba v začátku své  známé, sám/sama se do něčeho originálně zapojit a pod ...). A teď, co mi poradíte, jak začít, co dělat, kdy a co řešit ...."  no a už jednáme konkrétně, smysluplně, nad něčím, co bude mít pro obě strany význam a přínos ....

      Proto nečtu vaše zasílané pracovní životopisy, nezajímá mne, v jaké práci, nebo škole jste byli před několika lety, jakými jste prošli kurzy, nebo že jste před deseti lety moderovali školní ples, nebo hráli ve školním dramatickém kroužku. Je mi jedno, odkud jste, co už umíte, nebo že jste ještě nikdy nic takového nedělali - nebo že jste naopak zkušenými matadory v mnoha redakcích, rádiích, televizích, divadlech .... to je vaše minulost, která mi sama o sobě není vůbec k žádnému užitku - ale může být, pokud to, co jste, co umíte, čemu se věnujete, co jste se naučili a zažili - chcete použít v nové konkrétní tvůrčí činnosti pro televizi Mozaika - v dalších dnech, týdnech, měsících a letech od tohoto okamžiku - a to mi nabídněte - a konkrétně, vynechte obecné fráze a dejte na stůl konkrétní návrhy. To jediné je mi k užitku - a pak mohu být já užitečný zase vám.

      Teď víte vše potřebné. Pokud toto není váš "šálek kávy", díky, že jste nepromarnili můj čas a energii a přeji hodně štěstí v tom, za čím si jdete vy. Pokud vás má nabídka naopak oslovila a zaujala - víte, co teď chci od vás jako další krok. Ozvěte se s konkrétním návrhem pro začátek našeho dialogu.

                                                                                                Jaroslav Polák, ředitel a producent NET-TV Mozaika EU

mail : reditel@mozaikatv.cz

mobil : 704 154 406

Facebook profil : https://www.facebook.com/mozaikatvreditel


A takhle se TV Mozaika zrodila - nejprve chvilinku jako taneční televize DANCE.1, která vzápětí přešla na zpravodajskou internetovou televizi MOZAIKA. To byla součástí redakce i tehdy ještě neznámá Monika Bagárová, dětská zpěvačka Veronika Mertová, Veronika Sasková-Kovářová, nebo vicemiss Princess of the World Cao Hoang Yen. První stálou moderátorkou již TV Mozaika byla herečka Taťána Krchovová (dnes plzeňská TV ZAK).

     Mimochodem - samostatnou činností, které chci dát v dalších letech v televizi Mozaika co největší prostor, je cestování a natáčení cestovatelských pořadů, videí a seriálu nejprve z EVropy, později i z větší dálky. Televize čeká na aktivního člověka, který se této tématiky ujme a začne spolupracovat jak na produkci - přípravě, tak na realizaci - tedy na cestování a natáčení. Samotná příprava není nic tajemného - ale je potřeba tomu dát čas, ivenci, práci - výhodou jsou i cizí jazyky na dobré komunikativní dovednosti slovem i písmem, protože je třeba naplánovat trasu, zjistit po trase co se kde může natáčet, předem vše vykomunikovat a domluvit, ideálně pro tuto trasu zajistit i nějakou reklamu cílenou na danou lokalitu (hotely, restaurace, sportcentra, zajímavosti a pod ... na trase). Cestujeme především po svých, autobusem, vlakem, s cestovkama i sami, s batohem a malou kamerou - je to dobrodružné, inspirativní, zajímavé. Vždy jsou peníze na ubytování, jídlo, odpočinek, hygientu - to zase ano. Co vy na to, tyto dveře jsou v redakci právě dokořán otevřené - buď jimi projdete a místo zaujmete vy - nebo to bude někdo jiný a před vámi se už dveře uzavřou - je to o tom, kdo první přijde a osvědčí se, ten z toho bude maximálně těžit, pro další už místo nebude, nebo zase až za pár let.

Tváře, které začínaly moderovat na NET-TV Mozaika EU a dnes je znáte z obrazovek velkých TV kanálů (Taťána Krchovová, Nela Friebová, Veronika Sasková-Kovářová, Simona Šimková a další) :


Redakcí NET-TV Mozaika procházejí i sportovkyně, jako naše nejlepší ženská krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková, vicemistryně světa a mistyně EVrpy v mažoretkách Eliška Kurková, pražská taneční lektorka a choreografka Miss Bibi, či brněnská tanečnice a choreografka Michaela Suchá:


TV magazíny, které čekají na své nové moderátorské tváře - udělejte si je po svém, nově, jinak a probuďte je opět k životu:


V redakci se můžete i sami umělecky uplatnit a nechat svému talentu volný průchod - máme partnerské hudební studio a další možnosti, jak vám dát prostor!