Nabíjení (energetického těla)


TISÍC KLÍČŮ K JEDINÉMU ZÁMKU

       Všichni, kteří jdou po cestě práce na sobě samých, po cestě cvičení, esoterických praktik, uzdravování, relaxace, meditace, seancí, sezení ..... lekcí, kurzů, workshopů, či škol, mají pocit, že tím, co dělají, sami sobě prospívaí. Ano, mají pravdu, je to tak .... pokud ..... také rozumí, proč dělají to, co právě dělají - svému cíli. A tady je bohužel u většiny lidí vše špatně.

       Cokoli, co pracuje s vnitřní energií a přežilo první generaci následovníků zakladatele, tak bezpochyby funguje. Jsem přesvědčen, že Jóga funguje, meditace fungují, cvičení Taiči, Qigong a pod ... fungují, zdravotní, relaxační masáže a dotyky fungují, různé světelné, vonné, aroma ... terapie fungují, stejně jako práce se zvířaty (cannisterapie, horseterapie ...) a mohl bych tak pokračovat dál a dál .... Našel bych samozřejmě i hodně podvodníků, hodně stylů, směrů a škol, které jsou jen čirým nesmyslem a jsou zaměřené jen na to, aby pustily žilou vaší peněžence ... ale řešit to a zabíhat do podrobností nemá pro Toltéka smysl, protože to není vlastně to důležité.

      Když nedáte na slova, pentličky a pozlátko a necháte mluvit své energetické tělo skrze pocity, ono vám samo řekne, co zrovna pro vás funguje, co ne a co vám vysloveně škodí. Ale to probereme jinde a jindy.

      Důležité totiž není, co pro získání své vnitřní síly (pro nabytí svého energetického těla), pro své zdraví, klid, radost, či tvořivost děláte a s kým a kde to děláte - ale proč to děláte a co je cílem vaší aktivity. Zda jdete do cíle, nebo stojíte na místě.

      Každý člověk je jiný a každému pro nabíjení jeho energetického těla pocitově "sedne" něco jiného. Proto je také tolik různých škol, stylů a směrů práce s energií - kdyby byl nějaký směr, který sedne všem, už by ho dávno praktikovali všichni a nic jiného bychom nepotřebovali. Svobodou každého z vás je si pak vybrat - někdo se nabíjí na kurzu jógy, jiný meditací s křišťály v ruce, další k tomu potřebuje kolektiv (například při rodinných kostelacích), jiný dá zase přednost samotě při procházce v lese, nebo rybaření u řeky ....

        Takových činností, kterými se nabijeme, zklidníme, nebo zaktivujeme, odblokujeme, nebo léčíme, jsou stovky a jedna jak druhá jsou jenom KLÍČI K JEDINÉMU ZÁMKU - a o ten zámek ve skutečnosti jde, ne o ty klíče. Ten zámek je totiž od DVEŘÍ, KTERÝMI PROJDEME ZE SVĚTA PROBLÉMŮ DO SVĚTA SVOBODY.

       Bohužel, většina lidí si toto neuvědomuje a proto zůstává u získávání, opatrování a "leštění" klíčů - které nikdy nepoužije k vložení do zámku, otevření dvěří a projití do iného světa - do světa SVOBODNÉHO LOVCE SÍLY.

      Vysvětlím :

       O práci na své vnitřní energii (ať už tomu říkáme "léčení",,"prozření", "evoluce", "duchovní růst"... či jakkoli jinak) začneme uvažovat a přemýšlt až ve chvíli, kdy ji nemáme, kdy nám chybí. Může to být situace, kdy máme relativně energie dost, ale všechna je vázána (viz předchozí texty), nebo siruace, kdy dlouhodobě vydáváme energii na energetickou obranu a štíty (kdy nám někdo soustavně ubližuje, ponižuje nás, nebo týrá, šikanuje, či jinak trápí), nebo kdy jsme energii náhle ztratili a potřebujeme energetické tělo léčit a uzdravit (náhlé úrazy, životní krize, ztráty milovaných blízkých, těžké nemoci a pod ...).

      Každý člověk má svůj vlastní důvod a problém, kde a proč ztrácí energii. U někoho je to prostředí, u jiného nemoce, u dalších dluhy a stresy z exekucí, u dalšího šikana v práci, a u jiných nepřízeň v lásce .... Prostě máme důvod někde začít čerpat energii - a začneme se zajímat, jak a kde. Někdo jde do přírody, jiný na jógu, další na taneční zábavu ..... někdo o samotě medituje, jiný se přihlásí na cvičení do velké tělocvičny ....

      Hledáme to, co nás nabíjí a většinou to i najdeme. Třeba až po několika neúspěšných pokusech, ale najdeme. Něco, co začneme praktikovat rádi a s nadšením, protože nás to opravdu nabije pozitivní energií. Je to super a já proti tomu neříkám jediné slovo. Máte svůj zdroj energie, paráda.

    A tady je druhé skutečné rozhodnutí, které vás na cestě LOVCE SÍLY čeká. Zůstanete u svého KLÍČE (u čehokoli, co jste si zamilovali, protože vám je u toho dobře a nabíjí vás to), nebo získaným klíčem odemknete DVEŘE KE SVOBODĚ?

        Ještě nerozumíte? Tak jeden příklad z mnoha :

         Vaším největším únikem energie je dejme tomu kolega v práci, který vás trápí, trýzní, šikanuje, zneužívá .... den co den vám jeho přítomnost na vašem pracovišti bere náladu, energii a vyvolává stress. Proto jste začali chodit na procházky do lesa, chytat ryby, s kamarády si sednete na pivo, nebo zahrajete tenis, přihlásili jste se na cvičeni Taijiquanu, nebo si pravidelně platíte uvolňující masáže ..... Pokud takto znovunabitou energii druhý den nepoužijete pro změnu výchozí situace, jste každý den po práci s daným kolegou opět úplně vybití. Den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem, rok za rokem .... Tolték by ve vaší situaci použil nasbíranou energii k rozhodnutí a činům, které by jeho situaci definitivně změnily - například : promluví si s kolegou a požádá ho, aby mu dal pokoj, pokusí se v práci zařídit, aby již nesdíleli stejné pracoviště, zapracuje na svém povýšení, či přeložení, případně z té práce odejde a najde si jinou - "Lovec síly" prostě nedopustí, aby mu někdo opakovaně a dlouhodobě energii bral - takže energii navíc (získaný klíč) použije k otevření dveří jinam, kde už mu energie nikdo nebere.

       Takto "Lovec síly" postupuje trpělivě, metodicky, krok za krokem a získávanou sílu/energii používá vědomě k tomu, aby svůj život obracel z negativní energetické bilance do pozitivní. Možná to u někoho bude otázka jednoho, dvou důležitých rozhodnutí, které může učinit ihned, u jiného třeba stovky malých kroků v průběhu několika let, než se situace změní .... ale nakonec se změní, nakonec použije klíče a projde dveřmi jinam.

      Ten, kdo toto neví a takto neuvažuje, sice "získává klíče", ale jen si s nimi hraje, chlubí se jimi, líbí se mu, jak se blýskají, sbírá je a vystavuje .... ale protože je nepoužije k otevření dveří a projití do jiného světa, tak je stále na tom místě, které ho vysává, nervuje a oslabuje .... na svém pracovišti má denně konfliktního spolupracovníka.

        Dosaďte si do této rovnice cokoli, co bere energii vám, u každého je to něco jiného - ale princip bude stále stejný. Buď jen sbíráte klíče, ale k ničemu je nepoužíváte, nebo jimi odemknete zavřené dveře a trvale si změníte celý život. Co chcete právě vy, jakou cestu si zvolíte? To je jen a pouze na vás, nikdo za vás neudělá jediný krok.

     V této rubrice vám nabídnu pro inspiraci pár technik a zkušeností, jak nabírat energii - tedy jak posilovat své energetické tělo - zásadním předpokladem ale je, že jste své energetické tělo již zaktivovali jeho vyčištěním a zacelením všech "děr" - viz články v rubrice : Aktivace.

     Ještě poslední rada : pokud chcete skutečně oživit a plně nabít energetické tělo, probudit a začít používat jeho smysly a schopnosti, musíte získávanou energii, kterou budete krok po kroku přidávat do svého energetického těla, svému tělu také nechat. Je to jako nechat ušetřené peníze v prasátku a šetřit disciplinovaně dál, dokud nebude plné. To pro vás bude možná to nějtěžší, protože budete ožívat, budete "mládnout", budete se cítit plní sil a elánu - a tak budete zcela přirozeně chtít novou energii opět do něčeho vložit - a vybijete se, sice něčím příjemnějším, než byl šikanující kolega v práci, ale i tak, zase bude vaše energetické tělo živořit z loužičky energie na dně. To už je ale jen a jen na vás, jak to bude a kam dojdete .....

Místo síly
Předměty síly
Saimin jutsu
.......