Nabídka spolupráce a brigád během léta 2021


Natočení videoinstruktáže k základnímu kurzu sebeobrany pro dívky a ženy

      Ahoj, toto léto chci natočit všechna videa k základnímu kurzu sebeobrany pro dívky a ženy - klikněte si na tlačítko výše, abyste zjistily, o co jde - a hledám tři, čtyři dívky/ženy, se kterými to natočím.

Honorář až 10.000,- Kč za týden natáčení - ihned na ruku


Koho hledám :  věk minimálně 14-15 let (prostě ne děti), výše neomezeno, včetně aktivních dospělých žen až seniorek. Výška postavy max. 180 cm, min. 160 cm, příjemný civilní vzhled a projev. Můžete být odkudkoli z Česka i Slovenska, jakékoli rasy, či národnosti (ale musíte se domluvit česky, nebo slovensky). Rád bych, abyste měly přirozený pohybový talent, ideální je byť malá praxe v tanci, atletice, gymnastice, krasobruslení, či jiných sportech .... Nemusíte mít žádné zkušenosti se sebeobranou, nesmíte se jí ale bát a nejlepší by bylo, abyste to vzaly jako příležitost se jí opravdu naučit i samy pro sebe. Aby to nebyla jen a pouze příležitost, jak si vydělat rychle peníze na něco jiného, bez nejmenšího zájmu o to, co předvádíte před kamerou.

       Sám tento projekt beru jako něco, co pomůže široké veřejnosti, tisícům dalších dívek a žen, které třeba zažívají ve škole šikanu, doma ponižování a hrubé zacházení a pod .... a potřebují pomocnou ruku.

O co půjde :  Tento projekt už začínám potřetí - dvakrát jsem nezvolil správné lidi ke spolupráci a loni, když to vše vypadlo skvěle a už jsme natáčeli, nás zcela a na rok zablokovaly opatření proti koronaviru. Tak letos počtvrté a věřím, že začínám naposled, že už budou všechna videa během tohoto roku natočena a zveřejněna na internetu. Chci vytvořit program pro týdenní základní kurz sebeobrany pro dívky a ženy, který bych od konce tohoto roku nabídl jako idividuální výuku, nebo jako kurzy pro skupiny zájemkyň - po celé ČR. Celý obsah programu chci natočit v podobě krátkých výukových videí (vždy jedna technika, pohyb, kombinace - jedno cca minutové až dvouminutové video). Celkem okolo 80 až 100 videí, s několika dívkami/ženami, které budou celou výuku se mnou demonstrovat. Vše v klidu, pomalu, vám osobně se nic nestane, nijak si neublížíte - a naučíte se samy něco, co vám možná v budoucnu i zachrání život. Celý obsah kurzu bude v této podobě na mém webu k dispozici veřejně a zdarma pro samostudium (jakákoli dívka, či žena se to může zdarma učit z videí a trénovat doma s manželem, přítelem, kamarádem, tatínkem, ale i kamarádkou a pod ...) a zároveň budu tento obsah vysvětlovat a učit v kurzech pro skupiny, nebo pokud si mne někdo zaplatí soukromě, tak v individuálních lekcích (a jakákoli účastnice bude mít pak vše bezplatně k dispozici jako výuková videa pro opakování). Budete tedy v těchto videích vzorem pro další dívky a ženy, které uvidí, jak a co učím v kurzu základní sebeobrany - a že to zvládnou taky.

         Sebeobrana je o jednoduchých základech, které vás v rámci natáčení naučím a ukážu vám, jak a co trénovat - a přitom to budeme točit. Zvládne to úplně jakákoli normální dívka, či dospělá žena, pokud to sama chce a nemá k tomu nějaký odpor. Proto nehledám ani tak zkušenou karatistku, nebo bojovnici (i když to vůbec nevadí), jako spíše dívku/ženu příjemnou, usměvavou, se zájmem a nadšením, která se to bude chtít sama pro sebe naučit a bude to na ní před kamerou patřičně vidět. Honorář už je pak příjemným bonusem navíc :-)

Kdy a kde se natáčí :  Já jsem ve Štětí (městečko mezi Mělníkem a Litoměřicemi). Zde bydlím, natáčím a pracuji. Taže i videa zmíněného kurzu se budou točit zde a v blízkém okolí - venku. Je tu krásný park na břehu Labe, je tu začátek Kokořínska, prostě je tu hezky. Z Prahy je sem přímé spojení MHD autobusem (od metra Ládví linka 369 - skoro každou hodinu), dobré vlakové spojení je sem z Mělnicka, Litoměřicka, Ústecka, Kralup nad Vltavou .....  autobusem z Roudnice n. L. a pod .... Pokud jste z větší dálky a nešlo by pár dnů v řadě sem dojíždět, mohu vám poskytnout i pohodlné ubytování s celodenní stravou (na mé náklady).

        Natáčet chci ve dnech/týdnech, kdy bude rozumné počasí (nesmí celý den pršet a foukat silný vítr, stejně jako není vhodné plné letní ostré slunce), takže ideální dny jsou polozatažené, kdy je dostatek rozptýleného měkkého světla pro kameru. Jde o období mezi koncem května až cca říjnem. Domluvit se chci vždy spíše na několika dnech kompaktního natáčení, abychom udělali nějakou sadu videí - když přijedete jednou za 14 dnů, tak to nemá žádný smysl, nic se nenaučíte, vše do příště zapomenete, nebude to mít tu kvalitu, jako když tomu dáme třeba intenzivnější týden v kuse.

        Natáčet budeme ve sportovním, nebo civilním volném oblečení, nic speciálního nepotřebujete, na kameru nejvíce působí přirozenost a nadšení z toho, co děláte, tohle není modelling ....

Honorář :  S konkrétní zájemkyní se domluvím na konkrétním přístupu, podmínkách, dnech - a odpovídajícím honoráři, který odpovídá cca částce 10.000,- Kč za plné celotýdenní natáčení. Honorář dostanete ihned po skončení natáčení, v hotovosti, nebo na účet, jak si to budete přát. Pokud se domluvíme na přespání ve Štětí, budete to mít k honoráři navíc zdarma i s jídlem.

Kdo jsem já :  Letos mi bude 56 let, první polovinu života jsem hned po příchodu z armády pracoval jako lektor bojových umění a kurzů vnitřní energie, provozoval jsem školy v Praze i na dalších místech republiky, mám velkou zkušenost s organizováním a vedením kurzů, workshopů a seminářů s touto tématikou. Napsal jsem a vydal okolo 40 učebnic pro bojová umění, vydával jsem několik let časopis pro bojovníky a měl jsem v Praze, Liberci a Ostravě obchody s potřebami pro bojová umění a sporty. Vedl jsem i vlastní bezpečnostní agenturu a pracoval jako osobní ochránce - bodyguard. Před dvaceti lety jsem všeho nechal a začal pracovat jako novinář, kameraman a producent internetového zpravodajství, napsal jsem bezpočet článků do novin i časopisů a natočil přes 5.000 autorských videopořadů, reportáží, záznamů pro různé redakce i pro svou internetovou televizi Mozaika. Před třemi lety jsem s novinařinou skončil a začal se věnovat své třetí životní lásce - vaření :-). Nyní se vracím k výuce sebeobrany v tomto výše popsaném projektu. Věřím, že je to něco, co dnešní dívky a ženy potřebují naléhavě, rok od roku více a já tak mohu zužitkovat své mnohaleté zkušenosti a znalosti ve výuce sebeobrany.

Jak začít, pokud vás nabídka zaujala :

Odpovězte mi zprávou, pokud jsem vám nabídku poslal z jednoho ze svých čtyř Facebook profilů :

https://www.facebook.com/mozaikaredakce/

https://www.facebook.com/slavek.polak/

https://www.facebook.com/slavek.polak.35/

https://www.facebook.com/sla.vek.142/

Nebo mi napište mail na adresu :

jaroslav.polak.praha@seznam.cz

      Napište mi především, čím vás tato nabídka zaujala, co vás k případné spolupráci motivuje, odkud jste, kolik vám je skutečně let, jak jste vysoká (postava). Přiložte mi (i ke zprávě na FB) jakoukoli svou fotografii tváře a celé postavy, která je aktuální (na facebooku jsou občas nepřesné údaje, data a staré foto, proto si chci to základní takto potvrdit). Pak už se individuálně domluvíme, co je reálné, kdy, jak a pod .....

      Rád vám (už také individuálně) zodpovím jakoukoli konkrétní otázku a naprosto otevřeně vám vysvětlím jakékoli podrobnosti průběhu spolupráce, které budete chtít vědět. Pokud mi z nějakého důvodu budete potřebovat spíše volat, číslo mého mobilu je : 704 154 406.

             Hezké léto 2021 :-)

                                            Jaroslav (Slávek) Polák, Štětí

Letní seriály videoreceptů - vaření a pečení doma a na dovolené

     Druhá nabídka brigády pro toto léto a podzim je o vaření a pečení před kamerou, tedy o natáčení videoreceptů.

      Mám You Tube kanál  https://www.youtube.com/c/mozaikatv-cz/videos , který, byť byl původně zpravodajský, se již bude věnovat pouze vaření jídel, pekařství, trochu cukrářství a také barmanství a míchání koktejlů - a to vše v domácí kuchyni (a k tomu i tématu přežití, připravenosti na krize a sebeobrany - viz první nabídka brigády).

        Nejprve :  celý život jsem rád vařil doma a vždy jsem zkoušel nové recepty a nová jídla. Poslední tři roky jsem se vážně zabýval myšlenkou si otevřít menší restauraci, či hospodu a pro získání praxe jsem začal pracovat nejprve jako pomocný kuchař v italské restauraci v Mělníku, pak jako kuchař přípravář v Litoměřicích a nakonec jako kuchař na plný úvazek v hotelu ve Štětí, kde bydlím - jenže před rokem to vše zastavil a kompletně zrušil příchod koronaviru. Tak jsem zkusil natáčet doma videorecepty - a pomalu se do toho začínám dostávat :-)

       Vařím "zdravá jídla" - ale ne ve smyslu různých náhražek masa, mléka, vajec, pšenice a pod ... nebo nejrůznějších "Fitness blafů". Zdravé jídlo je v mém podání poctivě vařené/pečené jídlo z čerstvých a čistých surovin, od základů, od vývarů, od čerstvého masa, zeleniny, ovoce a pod .... nejlépe žádné polotovary, žádná továrenská chemie, nebo hospodské smažení ve fritézách s týdny starým přepáleným olejem a přesolování jídel, aby se prodalo více pití.

       Zdravým jídlem u mne může klidně být pečená husa, knedlík, stejně jako koláč s ovocem, vegetariánské karí, nebo vietnamské letní závitky. Vše je ale tvořeno od základních surovin.

      Natáčím recepty pro vaření doma (panelákový byt a balkon) - a chci letos začít točit recepty pro vaření na cestách, tím myslím třeba na dovolené v kempu, pod stanem, na tůrách v přírodě, v chatkách u vody, či městských apartmánech a pod ...

      Hledám k sobě nějakou příjemnou a usměvanou kolegyni, nebo zajímavého kolegu, abych nemusel stále jen točit sám sebe, ale také vzít kameru do ruky a točit lépe a živěji někoho jiného - viz malá ukázka :

        Ocením ženu/dívku, nebo zajímavého muže, která/který bude buď dobře umět vařit, či péct, nebo se to bude chtít naučit - podle toho by to byla videa o tom jak to, co umíte, předvádíte divákům, nebo o tom, co vás já učím vařit před kamerou. Jinými slovy hledám spíše inspirativní osobnost, pro kterou bych pak připravoval a točil videa o vaření na míru.

      Můžeme točit klasická videa doma, nebo se sebrat a vyjít si na procházku do lesa a uvařit něco na pánvi, či v ešusu, nebo se domluvit a na dva, tři dny zajet někam do kempu a natočit, co zajímavého vařit před stanem, nebo v rekreační chatce, aby to nebyl jen ohřátý guláš z konzervy, nebo špekáčky na prutu. Rád bych zpracoval před kamerou maso přímo od chovatelů, čerstvé ryby, nové druhy ovoce a zeleniny od českých pěstitelů a z českých farem, griloval, pekl domácí chléb a pečivo, představil českou, asijskou, italskou a americkou kuchyni (a ocením, kdyby se ozval/a zájemce/zájemkyně, který/á zná další cizí kuchyně, třeba vietnamskou, francouzskou, mexickou, španělskou, skandinávskou, ruskou, indickou a pod ....)

        Tady je vše o individuální domluvě a vašem zájmu, který pak z vás musí cítit diváci. Já už se postarám o přípravu, techniku, suroviny, potřeby pro vaření - vy o atmosféru videa (úsměv, osobnost, charisma, akce ....), ve kterém budete něco vařit.

      Pokud se v něčem z kuchařiny opravdu vyznáte, napište mi, co to je, nabídněte mi téma ....

      Pokud vařit dosud neumíte, ale chcete se to naučit a máte charisma pro kameru - domluvím se s vámi na jakémkoli tématu, které vám bude blízké a bude vás zajímat, natočíme seriály o konkrétních jídlech, surovinách, či kuchařských technikách .....

       Když budete mít příjemný hlas, čistou výslovnost a nebudete se bát mikrofonu, budete ve videích mluvit. Pokud ne, nebudete, je to jen na domluvě a na tom, si to vyzkoušet a najít styl a směr.

       Stejně tak spolupráce může být jednorázová (třeba pár dnů na jedno téma, bude z toho třeba deset receptů a konec), nebo dlouhodobější, dle pohodové domluvy během celého roku.

       Honorář :  Vždy za práci zaplatím, předem se na honoráři s vámi domluvím a odměním vás úměrně tomu, jakým budete pro má videa o vaření přínosem. Základem je pro mne částka okolo 1.000,- Kč/natáčecí den, ale může to být i daleko více. Zaleží, jak oslovíte svou osobitostí a šarmem diváky, co do mé tvorby přínosného a zajímavého vnesete - rád to pak i finančně ocením a spokojení budeme dlouhodobě oba.

Co musíte splňovat :  v podstatě jen to, abyste byl/a před kamerou zajímavá/ý. Pokud bych točil někoho, kdo je nudný, šedý, zamračený, nebo je na něm vidět, jak ho to vůbec nezajímá, nebo se chová povýšeně, arogantně a pod .... tak bych škodil hlavně sám sobě a to rozhodně nechci. Chci zajímavou osobnost - ať už je tím míněno cokoli :-)

      Stejně jako u natáčení sebeobrany (nabídka vlevo) je mi jedno, kolik je vám let (minimálně 14-15, nechci děti), klidně můžete být zkušená stoletá babička z vesnice, nebo maminka od tří dětí, pokud něco opravdu skvěle umíte. Můžete být jakékoli rasy, či národnosti, odkudkoli z Česka, či Slovenska, zde mně nezajímá ani výška postavy, můžete být velká, malá, hubená, nebo širší, hlavně se na vás musí chtít diváci dívat :-)

Jak začít, pokud vás nabídka zaujala :

Odpovězte mi zprávou, pokud jsem vám nabídku poslal z jednoho ze svých čtyř Facebook profilů :

https://www.facebook.com/mozaikaredakce/ 

https://www.facebook.com/slavek.polak/ 

https://www.facebook.com/slavek.polak.35/ 

https://www.facebook.com/sla.vek.142/ 

Nebo mi napište mail na adresu :

jaroslav.polak.praha@seznam.cz

     Napište mi především, čím vás tato nabídka zaujala, co vás k případné spolupráci motivuje, odkud jste, kolik vám je skutečně let, co rád/a vaříte, jíte, prostě jaký máte vztah k vaření. Přiložte mi (i ke zprávě na FB) jakoukoli svou fotografii tváře a celé postavy, která je aktuální (na facebooku jsou občas nepřesné údaje, data a staré foto, proto si chci to základní takto potvrdit). Pak už se individuálně domluvíme, co je reálné, kdy, jak a pod .....

      Rád vám (už také individuálně) zodpovím jakoukoli konkrétní otázku a naprosto otevřeně vám vysvětlím jakékoli podrobnosti průběhu spolupráce, které budete chtít vědět. Pokud mi z nějakého důvodu budete potřebovat spíše volat, číslo mého mobilu je : 704 154 406.

               Hezké léto 2021 :-)

                                       Jaroslav (Slávek) Polák, Štětí