Aktuální nabídka přivýdělku, brigády


        Dobrý den, děkuji za Váš zájem o spolupráci.

       V těchto týdnech (podzim a zima 2020) jsem z důvodu šířícího se koronavirového ohrožení zastavil svou práci na natáčení videí o cestování po ČR, rád se k němu opět vrátím na jaře 2021 - a stejně tak i práci na videoučebnici sebeobrany, ke které se také vrátím nejdřív na jaře 2021. Workshopy, kurzy a semináře sebeobrany odkládám na neurčito - na dobu, až to bude z hlediska epidemiologické situace zcela bezpečné, protože sebeobrana se nedá cvičit v rouškách a bez přímého tělesného kontaktu.

       Podzim a zimu 2020 budu pracovat především (a asi pouze) na videích a rubrikách o domácím vaření - protože to vše natáčím doma a v klidu. Mám tedy zatím jedinou nabídku spolupráce - občasné brigády - a to na pořadech a videích o vaření doma.

        Začínám se základy vaření, jako takového - jak si připravovat vývary, jak ochucovat saláty, jak péct chleba, jak zacházet s masem, jak smažit, jak vařit základní omáčky a pod .... česká, asijská a italská kuchyně jako první na řadě, protože mi jsou nebližší. Zatím také  čekám na někoho, kdo by se do vaření se mnou pustil v nějakém konkrétnějším tématu - seriálu - byl/a v tom divácky zajímavý/zajímavá před kamerou (mě je přeci jen lépe za kamerou :-) )

  

     Pro podzim 2020 mám i zakázku na natáčení asijských jídel pro e-shop s potravinami z Číny, Thajska, Japonska, či Indie  ..... máte rád/ráda taková jídla? Například Sushi, ryby, nebo Karí? Můžete se je naučit se mnou uvařit, pochutnat si na nich a ještě za to budete mít peníze :-)

      Rád bych v těchto videích před kamerou vařil s někým - protože je to atraktivnější pro diváky, rychlejší a technicky zajímavější i pro mne. Ten někdo by měl být příjemný a upovídanější před kamerou, zajímavý pro diváky a měl by mít rád vaření a jídlo, bude nejen vařit, ale i ochutnávat a hodnotit - ať už to bude muž, nebo žena. Nezáleží mi na věku (tedy ne děti, úplné minimum je alespoň 15 let, horní věkovou hranici neurčuji), na barvě kůže, na národnosti, naopak pokud jste vizuálně exotický typ, o to to bude zajímavější - ale je třeba dobře komunikovat v češtině, případně slovenštině.

     Přemýšlím také vařit speciální seriál s nějakou maminkou menších dětí - recepty pro děti od batolat pro teenagery - pokud taková jste právě vy a máte zájem o přivýdělek, ozvěte se mi :-)

       Nehledám odborníka/odbornici přes výživu, ani profesionálního kuchaře/kuchařku - chci někoho, koho vaření a jídlo baví (zkušenost, či škola v oboru se hodí, ale není to podmínka), má z toho radost a tu dokáže přenést na diváka do kamery - klidně to může být tak, že se ode mne před kamerou vařit teprve budete učit.

       Časově - vaří se u mne doma ve Štětí, kde mám na to vybavené prostory, světla a pod .... Stačí mi se domluvit jen na pád dnů v měsíci, třeba jen na jeden, dva, tři .... časově pro mě není problém se domluvit a přizpůsobit. Vždy jde ale o celý den od rána do večera, vaření pro kameru je časově náročnější, než běžné vaření, vše musí být upravené, vše dobře nasvícené, do toho se mluví a komentuje - je to prostě daleko delší, nedá se to stihnout za hodinu, nebo dvě. Štětí je mezi Mělníkem a Litoměřicemi, je tu dobré vlakové spojení po obou březích Labe, z Prahy sem jede od metra "Ládví" autobus pražské MHD (linka 369). Pokud budete z větší dálky, ale opravdu mne zaujmete tím jak zapůsobíte na kameru, je možnost točit třeba dva dny za sebou a přespat tu, aby se vám to vůbec vyplatilo - jinak dávám přednost zájemcům/zájemkyním z bližšího okolí Štětí (Praha, Mělník, Litoměřice, Roudnice nad Labe a pod ....)

        Honorář je zprvu 1.000,- Kč za natáčecí den (plus se zdarma dobře najíte), když mi ukážete spolehlivost a dlouhodobější zájem, domluvíme se na vyšším honoráři - 2.000 až 3.000,- Kč/den.

       Hotová videa a videopořady o vaření jdou na můj You Tube kanál :

https://www.youtube.com/mozaikatv-cz  a z něj vkládám odkazy s texty na svůj web :

https://www.mozaikatv.cz/varime-doma-i-na-cestach/  - denně připisuji nová témata,  informace, přitáčím videa a celé téma domácího vaření tak budu neustále rozšiřovat.  Propagaci dělám přes své skupiny a stránky o vaření a stravování na Facebooku :

https://www.mozaikatv.cz/seznam-stranek-a-skupin-na-fb/

A ještě letos oživím svůj momentálně neaktivní Instagramový účet slavekfood a zaměřím jej právě na vaření.

...........................................................................................................................................................................

       V případě vašeho zájmu o spolupráci na této formě natáčení mne kontaktujte nejlépe na mém Facebook profilu :

https://www.facebook.com/mozaikaredakce 

       zprávou, ve které mi napíšete odkud jste, věk, svůj vztah k vaření a jídle a proč by vás takováto práce před kamerou zajímala.

       Můžete mi napsat i na mail :  jaroslav.polak.praha@seznam.cz  - napište stejné informace + přiložte aktuální fotografie tváře a celé postavy, abych věděl, jak působíte a vypadáte přes objektiv fotoaparátu, či kamery - můžete mi i natočit o sobě krátké video a představit se tak (klidně na mobil).  Pokud mne zaujmete (vybírám si, neberu každého, kdo mi napíše), pozvu si vás nejprve na kamerovou zkoušku a pohovor, pak můžeme případně ihned začít spolupracovat. Pokud budete mít k této stručné nabídce nějakou konkrétní otázku předem, zodpovím vám ji také na uvedeném FB profilu - napište soukromou zprávu, v mailu - případně na telefonu 704 154 406.  

                                                                                           Jaroslav Polák

Jen pro ukázku, co bylo natočeno na zkoušku v létě, můžeme točit i jinak, je to hodně i na osobnosti, tématu, přístupu, tvořivosti .... I vy se můžete před kamerou najít a objevit v sobě moderátorský a herecký talent :-)